Tłuszcz kwestował dla WOŚP

Wośp 2

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. już o godzinie  6.40 pierwsi wolontariusze zarejestrowani w Sztabie WOŚP zorganizowanym przy Stowarzyszeniu Kastor Inicjatywa dla Rozwoju w Tłuszczu rozpoczęli kwestę z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tym razem tłuszczańscy wolontariusze kwestowali na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. Chodziło o to, aby w każdym szpitalu w Polsce, nie ważne czy powiatowym, czy w mieście wojewódzkim, noworodek miał taki sam dostęp do nowoczesnej technologii medycznej.
Jak co roku cieszy duży udział młodzieży zainteresowanej wolontariatem.

Wośp 1
W tym roku w Tłuszczu kwestowało 69 osób. Duży szacunek dla nich. Pogoda mroźna, a jednak cel na tyle istotny aby poświęcić te kilka godzin dla ważnej sprawy. Młodzież kwestująca często powtarzała, że oni albo ich bliscy korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach poprzednich zbiórek. Myślę, że to stanowi sukces Orkiestry. Namacalne, łatwo dostrzegane efekty w postaci naklejonych serduszek na zakupionym sprzęcie widocznym w szpitalach.
Mieszkańcy Tłuszcza i okolic jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Dziękujemy za ofiarność i ciepłe przyjęcie wolontariuszy. Zebraliśmy 20.426,91 zł    Sztab oprócz wolontariuszy potrzebuje jeszcze osób które przygotują ten Finał od strony technicznej. Ktoś musi poskładać puszki, przeprowadzić rejestrację wolontariuszy, policzyć pieniądze.
Dziękuję Łukaszowi Frelkowi, Marzenie Wachnik, Agnieszce Zarembie, Anecie Kruk, Maćkowi Puławskiemu, wasza praca plus zaangażowanie wolontariuszy zawsze będzie gwarantem sukcesu. Warto pomagać!

Jacek Balcerak,
Szef sztabu WOŚP
w Tłuszczu

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.