WOŚP zagrała na zielonkowskich Gliniankach

26229982_1541608522590481_9095116758762252938_n

W minioną sobotę, zielonkowskie Glinianki, jak co tydzień w okresie zimowym, gościły amatorów kąpięli. Tym razem spotkanie miało wyjątkową oprawę, gdyż odbyło się  w ramach wsparcia akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W sobotę, 13 stycznia, na zielonkowskie Glinianki zawitała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pomysłodawcą tego wydarzenia była Fundacja „Morsy Wołomin-Kobyłka” kierowana przez Ewę i Marcina Dołęgowskich, którzy zorganizowali to wydarzenie wspólnie  z morsami z Zielonki. Na przybyłe do kąpieli morsy oraz zebranych widzów czekało kilka atrakcji przygotowanych przez sponsorów tej szczytnej akcji, m.in. ruchoma sauna z firmy „Top Classic”, pyszności z grilla firmy „Malina” oraz słodkości z firmy piekarniczo-cukierniczej „Putka”.

Każdy mors lub widz mógł z nich skorzystać i przy okazji wrzucić datek do puszki wolontariuszy WOŚP, którzy reprezentowali sztab orkiestry z Duczek. Po kąpieli odbyła się licytacja poduszki z logo morsów z Zielonki, a wylicytowana kwota zasiliła konto Orkiestry. W trakcie koncertu orkiestry na Gliniankach zebrano 2300 złotych. Dodatkowo do tej kwoty zostaną doliczone jeszcze pieniądze uzyskane ze sprzedaży obrazu Ewy Jarmuszyńskiej i pluszaka morsa wykonanego przez Annę Bulanda-Krupę, które zostały podarowane fundacji do licytacji.

Jak widać, zielonkowskie Glinianki mają duży potencjał do wykorzystania. To miejsce może zaspokajać nie tylko rekreacyjne ale również kulturalno-sportowe potrzeby mieszkańców. Tegoroczny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy był tego dobrym przykładem. Należy mieć nadzieję, że w przyszłym roku również „usłyszymy” muzykę dobrych serc na gliniankach.

Bogdan Krysiński

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.