Tragiczny wypadek w miejscowości Sitne

Wczoraj o  godzinie 7:52 wpłynęło do OSP Jadów zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 636 na wysokości miejscowości Sitne, gdzie  doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Jeden z pojazdów (marki BMW) znajdował się poza drogą na dachu, natomiast drugi z pojazdów (marki Volkswagen)  w rowie.  W obu pojazdach znajdowali się zakleszczeni pasażerowie wymagający natychmiastowej pomocy medycznej (w tym jedna osoba bez czynności życiowych).

– Działania straży w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do dwóch osób poszkodowanych uwięzionych w obu pojazdach za pomocą narzędzi hydraulicznych, udzielaniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym, oraz na zabezpieczeniu lądowiska i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Działania straży w późniejszej fazie polegały na absorbcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów, uprzątnięciu jezdni z resztek powypadkowych jak również na kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo.

Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca samochodem marki BMW. Natomiast ciężko ranny kierujący Volkswagenem został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Droga wojewódzka nr 636 zablokowana była całkowicie przez około 4 godziny.
W późniejszej fazie wprowadzono ruch wahadłowy. Działania trwały przez około 5 godzin. Na tym działania zakończono – piszą druhowie z OSP Jadów

W działaniach udział brali:

* OSP KSRG Jadów 689[M]27
* OSP KSRG Chrzęsne 689[M]55
* JRG PSP Wołomin 681[M]22 (Filia Tłuszcz)
* JRG PSP Wołomin 681[M]91 (Kierujący działaniem ratowniczym
* Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
*2x Zespół Ratownictwa Medycznego
* 5x Policja
* Prokurator
* 2x Pomoc Drogowa AUTO-POMOC ZAWADZKI KRZYSZTOF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.