Policjanci z Lesznowoli zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy na terenie jednego z parkingów dokonali kradzieży z samochodu. Sprawcy zostali namierzeni dzięki nagraniom z monitoringu, a ostatecznie ujęci dzięki czujności dzielnicowego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec stycznia 2025 roku w siedzibie Komisariatu Policji w Lesznowoli stawił się mężczyzna, który poinformował, że z jego samochodu skradziono plecak zawierający dokumenty i pieniądze. Po krótkim czasie pokrzywdzony odnalazł swój plecak w pobliżu auta, jednak brakowało w nim 1000 złotych. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania – zabezpieczyli nagrania z monitoringu, na których widać było przebieg zdarzenia, wizerunki sprawców oraz pojazd, którym się poruszali.
Sprawa nabrała tempa 13 lutego 2025 roku, gdy dzielnicowy z Lesznowoli otrzymał informację, że ci sami mężczyźni ponownie pojawili się na parkingu i obserwują samochody. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 39 i 31 lat. W należącym do nich pojeździe znaleziono między innymi gaz pieprzowy, nożyczki oraz różnego rodzaju noże. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych celach. Następnego dnia usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest rola dzielnicowego w zapewnianiu bezpieczeństwa. Jego znajomość lokalnego środowiska i stały kontakt ze społecznością często mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu przestępstwom. Dzięki szybkiemu przekazaniu informacji funkcjonariusze mogli natychmiast zareagować i zatrzymać sprawców.

Policja apeluje do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji oraz osób mogących stanowić zagrożenie. Współpraca społeczeństwa z funkcjonariuszami to klucz do skutecznego zwalczania przestępczości i poprawy bezpieczeństwa w regionie.

Postępowanie w tej sprawie objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.
podkom. Magdalena Gąsowska/kś / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Czołowe zderzenie osobówek w Cybulicach Małych
Nieprawidłowy transport zatrzymany na S8
Obiecali uniwersalną protezę zębową. Przysłali zabawkowe zęby
Osobówka ścięła latarnię i wylądowała w rowie
Kradli jednoślady – złodziejski duet namierzony i zatrzymany
Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR

