W Urlach pamiętają o Genowefie Paśkudzkiej

tablica-paskudzka

Nie czekając na ostateczną decyzję w sprawie nadania imienia szkole w Urlach zwolennicy uczczenia pamięci Genowefy Paśkudzkiej, wieloletniej nauczycielki tworzącej historię tej szkoły, postanowili uczcić jej pamięć w innej formie.

W Gminie Jadów od dawna trwa dyskusja w sprawie nadania imienia szkole w Urlach. Zdania co do wyboru patrona są podzielone – jedni chcą aby nosiła ona imię Genowefy Paśkudzkiej inni by był to Janusz Korczak. Ostateczna decyzja nie została podjęta.
Jednak mieszkańcy Urli i okolicznych miejscowości, z których dzieci uczęszczają lub uczęszczały do szkoły w Urlach, w związku ze 100-leciem szkoły podstawowej w Urlach podęli inicjatywę ufundowania okolicznościowej tablicy
w celu odpowiedniego uhonorowania pani Genowefy Paśkudzkiej z domu Galanki, która położyła tak wielkie zasługi w historii naszej szkoły. Tablica dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły zostanie umieszczona wewnątrz budynku podczas uroczystych obchodów 100-lecia szkoły w dniu 22 czerwca 2018 r.
W związku z tym prosimy wszystkie osoby, które chcą wesprzeć naszą inicjatywę o wsparcie finansowe
i przekazywanie wpłat na konto Stowarzyszenia Miłośników Urli nr: 70 9233 0001 2600 5252 2000 0010
Z dopiskiem „Tablica”. Dopilnujmy by zdanie z tablicy – „Nie byliśmy tylko nazwiskami w dziennikach, to my tworzyliśmy historię tej szkoły” – okazało się prawdą. Wszystkim z góry dziękujemy za przekazane pieniądze.

Rafał Rozpara

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „W Urlach pamiętają o Genowefie Paśkudzkiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.