Uroczystości Święta Policji w Wołomińskiej Komendzie

W piątek 23 lipca 2021 roku w Wołominie uroczyście obchodzono 102 rocznicę powołania Policji Państwowej. młodszy inspektor dr Marek Ujazda ? Komendant Powiatowy Policji w Wołominie w asyście Pana Michała Prószyńskiego, Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczyli policjantom odznaczenia resortowe i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 95 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy. W podniosłej uroczystości udział wzięli kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych, a także przedstawiciele instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

W uroczystościach, które miały miejsce na dziedzińcu Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie ? ?Fabryczce?, 23 lipca 2021r. wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Wołominie młodszy inspektor dr Marek Ujazda, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie podinspektor dr Mariusz Pawlak, Michał Prószyński, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w-ce Starosta Wołomiński ? Piotr Borczyński przedstawiciele Rady Powiatu Adam Pietrzak oraz Pani Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan, przedstawicie lokalnych władz samorządowych z Kobyłki, Zielonki, Ząbek, Radzymina, Marek, Tłuszcza, Klembowa, oraz Dąbrówki, Jadowa i Strachówki.

Wspólnie z policjantami Święto Policji obchodzili też przedstawiciele: Prokuratury ? Pani Elżbieta Gromek-Kukuryk, Sądu ? Pan Mariusz Matusik, Straży Pożarnej z Wołomina, Szpitala Powiatowego, Nadleśniczy Nadleśnictwa Drewnica, Z-ca Komendant Straży Miejskiej z Wołomina, przedstawiciele Wojska Polskiego, Duchowieństwa – ksiądz Witold Gajda z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, przedstawiciele firm i przedsiębiorstw współpracujących na co dzień z Policją oraz lokalne media.

Komendant Powiatowy Policji w Wołominie młodszy inspektor dr Marek Ujazda podczas swoje przemówienia podkreślił jak trudny i wyjątkowy był miniony rok, w którym musieliśmy zmierzyć się trudami naszej służby ale dodatkowo z pandemią koronawirusa. Podziękował za współpracę z samorządami oraz wszelkiego rodzaju wsparcie finansowe. Komendant pogratulował policjantom ich dokonań, podziękował rodzinom funkcjonariuszom za ich wyrozumiałość w znoszeniu trudów tej służby. Policjantom oraz pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Wołominie życzył zdrowia, spokoju i odpoczynku w rodzinnym gronie ,motywacji by każdego dnia na nowo widzieć sens do pracy dla drugiego. Policjantom życzył służbowego szczęścia.

Po przemówieniu Komendanta Powiatowego w Wołominie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej 20 marca 2021roku koleżanki, długoletniej pracownicy i kierownika kancelarii tajnej Aldony Lubiak.

Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 95 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy z czego w korpusie starszych oficerów awansowało 2 policjantów korpusie oficerów awansowało 7 policjantów, w korpusie aspirantów 41 policjantów, w korpusie podoficerów 43 policjantów, w korpusie szeregowych 2 policjantów.

Odznaczenia związkowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Komendy StołecznePolicji wręczył przewodniczący Koła NSZZ Policjantów w Wołominie kom. Rafał Łaszanowskw asyście przedstawiciela Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp.szt. w stanie spoczynku Dariusza Wichniewicz.  m.in Medal 30 lecia Powstania NSZZ Policjantów otrzymał Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Wołominie

Podczas uroczystości wprowadzono zastępców Komendanta Powiatowego w Wołominie. Pierwszym zastępcą został podinspektor dr Mariusz Pawlak. Na Zastępcę Komendanta Powiatowego w Wołominie został powołany podinspektor mgr Andrzej Oleksiak.

Policyjne Święto było również okazją do podziękowania samorządom lokalnym reprezentowanych przez obecnych gości za przeznaczenie środków finansowych na nagrody finansowe i rzeczowe dla policjantów, którzy na terenie ich miast i gmin mieli wpływ na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności a także przeznaczyły środki finansowe na służby ponadnormatywne ora dofinansowanie na zakup pojazdów służbowych.

Uroczyste życzenia złożył policjantkom i policjantom Pan Michał Prószyński Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego pogratulował awansów doceniając trud i zaangażowanie w realizację zadań służbowych.

Kierownictwo i policjanci wołomińskiej Komendy usłyszeli z ust zaproszonych gości wice starosty Piotra Borczyńskiego jak i księdza Witolda Gajdy z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń .

Dziękujemy Starostwu Wołomińskiemu oraz dyrekcji i pracownikom Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.

KPP w Wołominie / podkom.Katarzyna Przybysz-Zdunek

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To była znów prawdziwa bitwa na rowerach górskich w Mieście „Cudu nad Wisłą”. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2026 tym razem w [...]
0 komentarzy
Zielonka - Burmistrz Miasta Zielonka z wotum zaufania i absolutorium

Burmistrz Miasta Zielonka z wotum zaufania i absolutorium

24 czerwca 2026 r., Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Decyzje Rady Miasta Zielonka dotyczą oceny działalności Burmistrza [...]
0 komentarzy
Rada Powiatu podsumowała 2025 rok. Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Rada Powiatu podsumowała 2025 rok. Zarząd z wotum zaufania i absolutorium

Zarząd Powiatu Wołomińskiego otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za 2025 rok. Decyzje zapadły podczas sesji Rady Powiatu Wołomińskiego, na której radni oceniali działalność [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Preparat odstraszający dziki

Kobyłka – Preparat odstraszający dziki

Informujemy o rozmieszczaniu na terenie Miasta dyspenserów z preparatem odstraszającym dziki. Są to małe pojemniki zawieszone na drucianych zawieszkach, umieszczane w miejscach bytowania [...]
0 komentarzy
Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Rafał Rozpara burmistrz Miasta i Gminy Jadów

Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Rafał Rozpara burmistrz Miasta i Gminy Jadów

O roli ochotniczych straży pożarnych, skutkach wielkiego pożaru lasów, inwestycjach drogowych, planach rozwoju gminy Jadów, problemach z wodą, nowym żłobku oraz wakacyjnych atrakcjach [...]
0 komentarzy
Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

Utrudnienia w kursowaniu pociągów linii metra M1

Z przyczyn technicznych pociągi linii metra M1 kursują na trasie Młociny – Politechnika. Trwa uruchamianie autobusowej linii Za Metro na trasie: kierunek Kabaty: Metro Politechnika 05 – Waryńskiego – Al. Armii [...]
0 komentarzy
Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o wotum zaufania dla władz województwa, starcie sezonu turystycznego na [...]
0 komentarzy

Czarne punkty wodne oznaczone

Czarne punkty wodne stoją w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Ostrzegają i studzą zapał – zauważają WOPR-owcy. Dzięki współpracy samorządu województwa mazowieckiego z policją wiemy, [...]
0 komentarzy
Marki - Rekord goni rekord

Marki – Rekord goni rekord

Po raz pierwszy w naszej historii w ciągu doby wtoczyliśmy do sieci ponad 8,5 tys. m. sześć. Markowej Wody. Po dniach chłodu nadeszła [...]
0 komentarzy
Tragedia na gliniankach w Zielonce. Utonął nastolatek

Tragiczny finał kąpieli na gliniankach w Zielonce. Utonął nastolatek.

Dramatyczne popołudnie w Zielonce w powiecie wołomińskim. Na terenie glinianek doszło do tragicznego zdarzenia nad wodą. Podczas kąpieli w niestrzeżonym akwenie życie stracił [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.