W dwóch ?szrotach? zabezpieczyli części samochodowe do badań mechanoskopijnych

3 poduszki powietrzne, 5 silników i 17 skrzyń biegów pochodzących głownie z samochodów japońskich ujawnili i zabezpieczyli na terenie dwóch ?szrotów? w powiecie wołomińskim kryminalni wołomińskiej Komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Badania mechanoskopijne wskażą teraz właściwe numery identyfikacyjne, dzięki którym możliwe będzie ustalenie pojazdów, które mogły zostać skradzione. Policjanci przesłuchali też dwóch właścicieli składów części samochodowych ? 37 i 39-latka.

Kryminalni wołomińskiej Komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, kilka dni temu wspólnie z biegłymi z zakresu mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji prowadzili działania związane z kontrolą miejsc sprzedawania używanych części i podzespołów samochodowych. Policjanci udali się pod dwa wytypowane adresy w Leśniakowiźnie i Zagościńcu.

Podczas kontroli pierwszego ze ?szrotów? samochodowych, funkcjonariusze ujawnili, że pola numerowe  w niektórych skrzyniach biegów i silnikach zostały celowo, mechanicznie usunięte. Już wstępne czynności wskazały, że mogą one pochodzić z przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań 9 skrzyń biegów, 3 silniki i 3 poduszki powietrzne pochodzące głównie z samochodów marki japońskiej ? mazda, nissan, mitsubishi. Funkcjonariusze przesłuchali na okoliczność posiadania i oferowania do sprzedaży przedmiotowych części 37-letniego właściciela składu części samochodowych.

Kontrola i sprawdzenie kolejnego miejsca z używanymi częściami samochodowymi  wskazała również  liczne elementy wyposażenia pojazdów z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi, miedzy innymi: 2 silniki i 8 skrzyń biegów pochodzących też  z samochodów japońskich. Wszystkie te elementy zostały zabezpieczone przez kryminalnych. Policjanci i tu przesłuchali 39-letniego właściciela ?szrotu? z częściami samochodowymi.

Teraz zabezpieczone przedmioty zostaną poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym, na podstawie których biegli będą mogli wskazać, czy pochodzą z samochodów które mogły zostać skradzione.

W przedmiotowej sprawie kryminalni i policjanci wydziału dochodzeniowo ? śledczego wołomińskiej Komendy będą prowadzić czynności wyjaśniające, od których zależeć będzie jakie zarzuty mogą usłyszeć właściciele obu firm oferujących używane części samochodowe.

 

ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.