O planach utworzenia nowego teatru w Kobyłce z Natalią Miecznikowską-Amin, koordynatorem projektu WOW, rozmawia Teresa Urbanowska.
? ?WOW? ? zagadkowa nazwa. Proszę powiedzieć co się za nią kryje?
? Nazwa taka właśnie miała być ? trochę zagadkowa, trochę intrygująca, zwracająca na siebie uwagę. Ale do rzeczy. Chcemy stworzyć spektakl dla dzieci w wieku 8-12 lat, pozwalający na rozwój talentów muzycznych, aktorskich
i tanecznych.
? Czy mam przez to rozumieć, że będzie to spektakl tworzony przez dzieci dla dzieci?
? Odbiorcami nie muszą być koniecznie dzieci, bowiem chcemy stworzyć coś co będzie niosło ze sobą szerszy przekaz, skierowany również do dorosłych.
? Kto tworzy i organizuje teatr WOW?
? Organizatorem jest stowarzyszenie ?Nie daj się Nudzie?, wspierane merytorycznie przez nową fundację o nazwie ?4 US?, której jestem prezesem. Udało nam się pozyskać do współpracy ciekawe osoby: panią Annę Głogowską ? która zajmie się częścią taneczną, panią Monikę Kisła ? która poprowadzi warsztaty aktorskie, ale będzie również reżyserem przedstawienia oraz pana Patryka Krajewskiego (uczestnika The Voice of Poland), któremu przypadła w udziale część muzyczna przedsięwzięcia. W nasz projekt zaangażowany jest również pan Artur Maciejewski, muzyk
i kompozytor.
? Czy Teatr WOW ma już siedzibę, miejsce, gdzie będą się odbywały próby, gdzie będziecie spotykali się z młodymi aktorami?
? Naszym miejscem jest Centrum Edukacyjne Brzechwy, które mieści się w Kobyłce przy ulicy Brzechwy 5.
? A skąd będą wasi aktorzy?
? Planujemy casting, który odbędzie się 20 września ? oczywiście w Centrum Edukacyjnym Brzechwy. Już dziś zapraszamy na niego dzieci w wieku 8-12 lat. Planujemy, że grupa będzie liczyła około 40 dzieci uzdolnionych muzycznie tanecznie i aktorsko. W trakcie castingu każdy z uczestników będzie prezentował się we wszystkich trzech obszarach.
? Jak wygląda harmonogram całego projektu?
? Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w środy i w czwartki w godz. 18.00 ? 20.00 w okresie od 14 października do 14 stycznia. Premierę zaplanowaliśmy wstępnie między 16 a 18 stycznia 2021 roku. Chcemy, aby odbyła się ona w prestiżowym miejscu . O dokładnej lokalizacji poinformujemy niebawem. Dla uczestników tej części projektu przewidujemy możliwość udziału w kolejnym przedsięwzięciu jakim będzie udział w obozie letnim i rekrutacja do kolejnego sezonu.
? A co będzie się działo w okresie pomiędzy premierowym spektaklem a obozem wakacyjnym?
? Chcemy w tym okresie prezentować nasz spektakl w zaprzyjaźnionych Ośrodkach kultury ewentualnie w szkołach. W planach mamy również transmisję premierowego występu online.
Więcej informacji

O środkach unijnych w Wołominie. Konferencja „Nowa perspektywa, nowe możliwości – #FEM 2021-2027”

Scenariusze zastosowania geotermii w Wołominie

Ząbki – Oświadczenie Stowarzyszenia Ekozlot.pl Rozwój Elektro-mobilności

Pożar w hurtowni fajerwerków w Kobyłce

Mazowsze zakończyło największy w historii zakup pociągów!

Sukces „Kulturalnej szkoły na Mazowszu” i nowa platforma Teatru Polskiego

Dlaczego pracownicy Urzędu Miasta Kobyłka wyszli z posiedzenia Rady Miasta?

Mieszkańcy Dąbrówki na straży lasu

Zamknięcie odcinka al. Niepodległości od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ul.Granicznej w Wołominie
