W Radzyminie rozdają laptopy!

W ramach realizacji kolejnego etapu projektu o nazwie ?Internet szansą wszechstronnego rozwoju mieszkańców gminy Radzymin?, w piątek, 22 stycznia w radzymińskim magistracie rozdawano pierwszej grupie mieszkańców komputery osobiste z oprogramowaniem i bezpłatnym dostępem do Internetu. Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Radzymin, poprzez przekazanie na określony czas sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i sprzętem pozwalającym na korzystanie z sieci internetowej. Pomoc ta jest skierowana do osób, które same nie są w stanie przekroczyć tej ?bariery cyfrowej?. Są to gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu opieki społecznej i świadczeń rodzinnych. Także dzieci i ucząca się młodzież z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, wytypowana do udziału w programie przez szkołę lub ośrodek pomocy społecznej. Jak również rodziny zastępcze, oraz osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
-Chcemy, aby nasze dzieci były wykształcone najlepiej, jak to jest tylko możliwe. Dlatego, jeżeli dostrzegacie państwo wokół siebie rodziny, które potrzebują pomocy, prosimy o informację, abyśmy mogli podjąć odpowiednie działania ? mówił burmistrz, Zbigniew Piotrowski.
Osoby objęte programem na przełomie 2009/10 mogły wziąć udział w szkoleniach z zakresu obsługi sprzętu i oprogramowania.
Wysokiej klasy sprzęt komputerowy trafi do blisko 290  gospodarstw znajdujących się na terenie gminy. Zostanie on przekazany na okres ośmiu lat gdzie przez cały ten czas będzie można korzystać z szeroko pasmowego internetu.
W piątkowym spotkaniu oprócz mieszkańców i burmistrza wzięli również udział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Paweł Dąbrowski, radna Bożena Pakuła, czuwająca nad realizacją przedsięwzięcia, sekretarz gminy, Halina Grzelak oraz koordynator projektu Marcin Szemraj. Kolejne spotkania na których zostanie przekazana reszta sprzętu odbędą się 4 i 11 lutego.

rs

Jedno przemyślenie nt. „W Radzyminie rozdają laptopy!

  1. Witam,
    Laptopy dostały dzieci,których rodzice ukrywają swoje zarobki/szara strefa/.Niestety dzieci z rodzin naprawdę ubogich niedostały ich.Cóż znów niesprawiedliwośc, a wystarczyło przejechać się po rodzinach i zobaczyć jakie mają domy,samochody,ale po co?Porażka.

Możliwość komentowania jest wyłączona.