W Ząbkach rozbłysła miejska choinka

W piątkowy wieczór  mieszkańcy Ząbek zebrali się w Parku Miejskim im. Szuberta i z niecierpliwością oczekiwali na uroczyste rozświetlenie choinki.  Licznie przybyłych Ząbkowian przywitała burmistrz Małgorzata Zyśk, która zaprosiła wszystkich na uroczystą iluminację pierwszej ząbkowskiej choinki miejskiej.

W chwilę po tym, jak wszystkie światełka zapłonęły, Małgorzata Zyśk zaprosiła najmłodszych uczestników wydarzenia do wspólnego nawoływania świętego mikołaja, w którego wcielił się radny Adam Niewiadomski.  Na takie prośby święty mikołaj nie mógł pozostać obojętny, przybył więc najszybciej jak to możliwe,  zaprosił do siebie najmłodszych i obdarowywał  słodkimi upominkami. Wywołało to ogromną radość,  nikomu nie przeszkadzała niska temperatura, wszyscy z radością ustawiali się w kolejce, dorośli robili zdjęcia, a dzieci witały się z mikołajem.

Po otrzymaniu upominków I zrobieniu pamiątkowych zdjęć, każdy mógł dołączyć do uroczystego świętowania I śpiewania kolęd wspólnie z członkami  Miejsko-Parafialnego Chóru Cantores Misericordiae. Cały park wypełnił się dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd. Goście mogli też skosztować takich przysmaków jak ciepłe pierogi, oscypek z żurawiną, a także ugasić pragnienie bezalkoholwym grzeńcem, ciepła kawą I herbatą. Na najmłodszych czekał również dmuchany mikołaj oraz ścianka do zdjęć. Rolę konferansjera wziął na siebie Dariusz Dudkiewicz, który dbał o to, żeby każdy z zebranych usłyszał o atrakcjach.

– Po raz pierwszy rozświetliliśmy w Ząbkach choinkę miejską. Cieszę się ogromnie, że tak wielu mieszkańców przyszło tutaj całymi rodzinami. Roześmiane dziecięce buzie i pełne radości oczy najmłodszych to wspaniały widok – powiedziała burmistrz Małgorzata Zyśk.

W wydarzeniu wzięli też udział wiceburmistrz Kamil Kowaleczko, radny powiatowy Sławomir Pisarczyk z żoną i córką, wice przewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Kalata oraz radni miejscy   m.in. Marzena Toton, Jarosław Pisarczyk, Anna Miazga i Olga Oleksyn.  O bezpieczeństwo dorosłych i dzieci dbali funkcjonariusze ząbkowskiej Straży Miejskiej wraz z komendantem Zbigniewem Forysiakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.