Wicemistrz Polski z Zielonki

Zawodnicy Klubu Sportów Walki Kyokushin z Zielonki wrócili z Mistrzostw Polski Seniorów z Sosnowca z dwoma medalami. Marcin Sieradzki z tych zawodów wrócił z tytułem wicemistrza Polski, Katarzyna Sieradzka zaś wywalczyła brąz.

28 kwietnia w Sosnowcu odbyły się XXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 130 zawodników z 64 klubów. Wszystkie walki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zawody oglądał komplet publiczności. Reprezentujący Zielonkę zawodnicy Klubu Sportów Walki Kyokushin zdobyli dwa medale ? srebrny i brązowy.

Wicemistrzem Polski został Marcin Sieradzki, który w drodze do finału pokonał karateków z Niemiec, Opola i Ełku, uzyskując wyraźną przewagę w końcowych minutach walki. W finale sędziowie dopiero po dogrywce wskazali na zwycięstwo zawodnika z Warszawy. Marcin zakończył udział na drugim miejscu, zdobywając tym samym swój 17. medal Mistrzostw Polski.

Brązowy medal zdobyła Katarzyna Sieradzka, która w dobrym stylu wygrała swoje walki eliminacyjne. W półfinale Kasia stoczyła wyrównany pojedynek z zawodniczką z Łomży, wicemistrzynią świata.

Na wyróżnienie zasługują debiutanci w Mistrzostwach Polski ? Karol Rowicki i Adam Lewandowski. Młodzi zawodnicy KSW Kyokushin zaprezentowali się bardzo dobrze, ponieważ obydwaj wygrali swoje pierwsze walki turniejowe. O krok od zdobycia medalu był Karol Rowicki, gdyż w ćwierćfinale decyzją sędziego głównego stosunkiem głosów trzy do dwóch odpadł z turnieju i uplasował się tuż za podium.

Udział zawodników Klubu Sportów Walki Kyokushin w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielonka. Pełne wyniki Mistrzostw Polski i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl.

KSW Kyokushin