Kadetki Huraganu Wołomin w finałach Mistrzostw Polski

Kibice koszykarek Huraganu dopingowali swoje faworytki przed monitorami komputerów ? tekstowa relacja z meczów półfinału Mistrzostw Polski kadetek to wprawdzie nie mecz na żywo, ale przynajmniej namiastka uczestniczenia w tym emocjonującym wydarzeniu.

Rozegrany 27 kwietnia mecz z MOSM Tychy rozpoczął tryumfalny marsz po zwycięstwo w półfinałach: w połowie pierwszej kwarty wołominianki prowadziły 22:5, aby zakończyć ją wynikiem 36:14. Zdobyta przewaga pozwoliła złapać nieco oddechu w drugiej kwarcie, wygranej 19:13, co dawało dwukrotną przewagę punktową. Druga połowa meczu przebiegła podobnie: trzecia kwarta wygrana miażdżącą przewagą 31:4 i oszczędne zwycięstwo 14:11 w ostatniej części spotkania. Wynik końcowy 100:42 mówi sam za siebie… Najlepiej punktowały: Monika Radomska (22), Karolina Poboży (17) i Zuzanna Gaik (16) ? ta ostatnia zawodniczka gra na co dzień w warszawskim klubie SKS 12, ale znakomicie odnajduje się na parkiecie wśród zawodniczek Huraganu.

Mecz z UKS Olimp Rawicz miał nieco inny scenariusz ? wołominianki odpuściły dopiero w czwartej kwarcie, wygrywając kolejne 26:9, 29:8, 30:10 i 13:8, kończąc spotkanie niepozostawiającym złudzeń wynikiem 98:35. Duża w tym zasługa Sylwii Bujniak ? 28 zdobytych punktów, skuteczność ?z gry? ? 77,8%, skutecznie wspierała ją Karolina Poboży (szesnaście punktów), pod koszami uwijały się Zuzanna Niedziółka (czternaście zbiórek) oraz Paulina Buczek i Natalia Panufnik (po dziewięć zbiórek).

Ostatnie przeciwniczki naszych koszykarek, reprezentantki UKS Piątka Lublin, nie stawiały większego oporu: po pierwszej kwarcie zakończonej wynikiem 25:7 próbowały poprawić swoje morale w drugiej, ale wynik 16:14 przyniósł chyba odwrotny skutek. Kolejne kwarty zakończyły się wynikiem 24:4 i 31:5, a cały mecz 96:30. Tym razem najlepiej punktowała Karolina Poboży (26 oczek, skuteczność z gry ponad 72%), wykazując też największą aktywność w zbiórkach ? odnotowała ich 13.

? Przed nami wyczerpujące trzy tygodnie rozgrywek: 8 maja juniorki jadą do Poznania na finał Mistrzostw Polski, wracają dopiero 13 maja. Przed kadetkami prawdziwe wyzwanie: finał Mistrzostw Polski w ich kategorii wiekowej trwa od 19 do 27 maja, o medale w Ostrołęce walczy 12 drużyn ? mówi Piotr Dąbrowski, trener wołomińskich koszykarek. ? To szczególnie trudny czas dla sześciu kadetek grających również w składzie juniorskim. Dodatkowo to koniec roku szkolnego, dziewczęta kończą gimnazjum i pracują nad ocenami na świadectwie.

Pełny skład drużyny Huraganu: Paulina Buczek, Sylwia Bujniak, Zuzanna Gaik, Zuzanna Niedziółka, Wiktoria Nowicka, Natalia Panufink, Karolina Poboży, Karolina Powała, Monika Radomska, Magdalena Załęska.