WOŚP gra głośniej, głośniej i głośniej

– Im więcej krytyki, tym większa mobilizacja ? chciałoby się rzec obserwując rok roczne przygotowania do WOŚP. Siła WOŚP ciągle rośnie. Również w powiecie wołomińskim. Tegoroczna edycja okazała się być efektywniejsza w skutkach od poprzednich a organizatorzy wydarzeń z każdym rokiem mają ciekawsze pomysły na realizację tej wielkiej imprezy.W tym roku ostateczny efekt WOŚP w Gminie Wołomin jest imponujący – 204 000 zł to ogólny wynik finansowej zbiórki na terenie Gminy Wołomin! Z tego WOŚP Duczki zebrał 100 000 zł, WOŚP Wołomin 86 000 zł zaś WOŚP grający w Zespole Szkół Nr 2 – 18 000 zł.
– Z każdym finałem poprawiamy wynik. Za rok bijemy i ten rekord. – cieszą się organizatorzy wszystkich akcji. Trzeba chyba przyznać, że WOŚP w Duczkach, choć jest jedną z najmłodszych orkiestr w naszym regionie to gra z każdym rokiem coraz głośniej. –  No jest magia! Okazaliśmy się najlepszym sztabem w Gminie Wołomin. Znowu!!! Mało tego ? mamy drugie miejsce w Powiecie. Pierwsze WOŚP Mark idąc dalej w cyferki… cała nasza gmina to ponad 204 tysiące. Jest cudownie! Duczki i pozamiatane ? takimi wpisami organizatorzy okazywali swoją radość z efektów tegorocznej akcji. Inicjatorem i liderem duczkowskiej WOŚP jest Wojciech Plichta.
Od wielu lat grają również Markowianie. Tu efekty również klasyfikują się na wysokim pułapie finansowym. W tym roku marecka orkiestra zagrała za kwotę ok. 149 000,00 zł. Mieszkańcom tego podwarszawskiego miasta nigdy nie brakowało pomysłów na własne akcje. Podobnie było w tym roku.  – 15 stycznia w hali sportowej szkoły podstawowej nr 4 w Markach przy ulicy Dużej, odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 25 ogólnopolski finał, natomiast w Markach po raz 12. Podczas tegorocznego finału udało się uzbierać ponad 150 tyś złotych, rekord zeszłoroczny został pobity o ponad 25 tysięcy złotych, jest to niewątpliwy sukces a także zasługa naszych Mieszkańców:) Przez cały czas na scenie odbywały się koncerty oraz pokazy, w przerwach były licytacje naprawdę ciekawych podarunków. Poza scenę były atrakcje dla dużych i małych, Playstation 4 z grą Star Wars, dodatkowo pojawiły się postacie z gwiezdnych wojen, można było sobie z nimi zrobić zdjęcie, były dmuchane zjeżdżalnie dla dzieciaków, gry planszowe, malowanie buziek, badania słuchu, stanowisku instruktażu pierwszej pomocy w wykonaniu Mareckich Strażaków, można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto budce Kids&Fun wraz z Olafem :) Dla tych bardziej spragnionych były ciepłe posiłki oraz domowe wypieki, a tych pragnących wiedzy można było spotkać na stoisku księgarni ZiK. Było mnóstwo atrakcji i wspaniała atmosfera a to wszystko zwieńczone światełkiem do nieba :)
Po raz 25 WOŚP zjednoczył naród w walce z przeciwnościami losu, zakupując sprzęt do ratowania życia i zdrowia dla tych małych i dla tych dużych, dla dzieci i dorosłych. Od 25 lat Orkiestra ratuje życie a Polacy potrafią pokazać, że los bliźniego nie jest im obcy ? podsumował na fanpagu WOŚP Marki Patryk Rudnik, uzupełniając swój wpis bogatą ilustracją fotograficzną
Podobnie jak w całej Polsce,  także w Ząbkach 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba. O godzinie 20:00 na koncie ząbkowskiego sztabu WOŚP było 13.000 złotych zebranych przez wolontariuszy oraz uzyskanych w drodze licytacji, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzień z Burmistrzem Miasta Ząbki ? Robertem Perkowskim został wylicytowany za kwotę 600 pln, za ufundowaną przez UKS ?Szabla Ząbki? szablę nabywca zapłacił  ponad 1000 złotych. Niemałe kwoty zasiliły konto WOŚP dzięki sprzedaży obrazów podarowanych na ten szczytny cel przez Arkadiusza Piechowskiego i pozostałych ofiarodawców.  Razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrało też wiele ząbkowskich sklepów i przedsiębiorców  wśród nich m.in. Grupa DSF, Drukarnia Benedysiuk, Wz Taxi Ząbki, Salon Play Oddział w Ząbkach, API Market.
Nie zabrakło też przedstawicieli redakcji ?Życia Powiatu? Jarosława-Marka Komorowskiego i Aleksandry Olczyk.

Oprac. red

Wołomin dla WOŚP

2017-01-16_154512

WOŚP w Markach

2017-01-17_152156

Duczkowska WOŚP

2017-01-16_154638

 

 

 

WOŚP w Ząbkach

2017-01-17_153633

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.