Nie lubię miasta

21 stycznia w ząbkowskim MOK odbył się spektakl  ?Nie lubię miasta? przygotowany przez młodzież ze Studia Teatralnego.  Realistycznie zaprezentowane  sceny z życia polskiej wsi doskonale obrazowały mentalność mieszkańców, ich troski i radości.  Dla młodszych widzów były swoistą podróżą w przeszłość, którą znają jedynie z opowiadań i lekcji historii. Pozwoliły na kilkadziesiąt minut przenieść się w świat ludności ?stamtąd? ? nie Polaków, Niemców czy Francuzów, ale ludności miejscowej, ?tutejszej? jak sam siebie określił jeden z bohaterów.

2017-01-27_153333

Warstwę wizualną spektaklu uzupełniały nawiązujące w swym brzmieniu do muzyki ludowej utwory na akordeon.

Zaprezentowany przez młodych aktorów poziom techniczny, ich kreatywność i profesjonalizm (potwierdzone już wcześniej wieloma nagrodami)  wystawiają doskonałą ocenę opiekującej się zespołem p. Annie Kozioł, która  pracy z młodzieżą poświęca się z rzadko dzisiaj spotykanym, osobistym zaangażowaniem i entuzjazmem.

Podsumowując dzisiejszy spektakl z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że ząbkowska młodzież mogłaby być wzorem dla wielu bardziej doświadczonych aktorów teatralnych.

Relacja:  Aleksandra Olczyk

Zdjęcia:  Aleksandra Olczyk i Marek Komorowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.