WOŚP w Markach

WOŚP w Markach

– Przez kilka lat pracowałem w mareckim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od wielu lat mam ją w swoim sercu (do końca świata i jeden dzień dłużej). Nie inaczej będzie w tym roku ? deklaruje na swoim FP Jacek Orych, burmistrz Marek.

Finał WOŚP w Markach odbędzie się już po raz 17. Uczestnicy spotkają się na mareckim finale, który sztab WOŚP Marki organizuje we współpracy z MCER (Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne) przy ulicy Wspólnej 40-42.
– Stało się już tradycją, że jako burmistrz Marek przygotowuję do licytacji w czasie Finału WOŚP różne niespodzianki na rzecz największej na świecie charytatywnej orkiestry. W tym roku będą dwie. Pierwsza z nich ma charakter numizmatyczny. Do wylicytowania jest unikatowa, pamiątkowa, srebrna moneta z Kazachstanu o nominale 500 tenge (próba 925, 24 gramy czystego srebra). Jej autentyczność potwierdzona jest stosownym certyfikatem Narodowego Banku Kazachstanu ? wyjaśnia burmistrz.
Dla ciekawych burmistrz zdradza również drugą, przygotowaną przez siebie niespodziankę ? trzeba przyznać, że niestandardową i raczej trudną do przewidzenia.
– Ta druga ma charakter sportowy. Do wylicytowania jest godzinna partia w squasha z mną. Gwarantuję dobrą zabawę w sportowej atmosferze, a do tego zestaw gadżetów z logo miasta ? zapewnia Jacek Orych.
Wszystkie mareckie licytacje będzie można zobaczyć na dedykowanej grupie na portalu Facebook (Licytacje Sztab WOŚP Marki). Znajdziecie tam również ciekawe propozycje przygotowane m.in. przez MCER oraz Wodociąg Marecki.
– Wszystkich zapraszam na marecki finał do MCER, zaplanowany na 30 stycznia. Sztab WOŚP oraz MCER stają na głowie, by nie brakowało różnych atrakcji ? kulturalnych, sportowych czy kulinarnych. Bądźcie z nami, w tym roku kwestujemy na rzecz diagnostyki i ratowania wzroku. By każdy mógł dobrze widzieć wieńczące finał światełko do nieba! – zachęca lider mareckiego samorządu.

 

Więcej informacji z Marek

Marki - znamy wyniki budżetu obywatelskiego

Marki – znamy wyniki budżetu obywatelskiego

3 909 osób wzięło udział w tegorocznych konsultacjach społecznych i oddało głosy na zgłoszone zadania. W tegorocznej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO) mieszkańcy [...]
0 komentarzy
Marki - znowu zawiodła skuteczność

Marki – znowu zawiodła skuteczność

Jedna akcja zdecydowała, że Hutnik Warszawa wywiózł z Marek trzy punkty. Minimalną porażką 0:1 zakończyło się sobotnie spotkanie między Marcovią a Hutnikiem Warszawa. [...]
0 komentarzy
Marki - Noc Bibliotek 2023

Marki – Noc Bibliotek 2023

To będzie noc, która potrwa pięć dni. Na gości biblioteki czeka wiele atrakcji Już w najbliższy czwartek rozpocznie się Noc Bibliotek 2023. Dodajmy [...]
0 komentarzy
Marki - debata przedwyborcza

Marki – debata przedwyborcza

Na kogo oddać głos w nadchodzących wyborach? To pytanie ciągle może zadawać sobie część mieszkańców naszego miasta/powiatu. Być może odpowiedź znajdą podczas dzisiejszej [...]
0 komentarzy
Otwarcie mareckiej pływalni

Otwarcie mareckiej pływalni

Zakończyły się prace na mareckiej pływalni. Firma Budimex, która realizowała inwestycję przy Wspólnej 40-42, zrealizowała generalny przegląd przed końcem gwarancji (trwają jedynie jeszcze [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.