Czy wypełniłeś już wniosek o Wołomińską Kartę Seniora?

Kilkuset seniorów odwiedziło Urząd Miejski w Wołominie pierwszego dnia przyjmowania wniosków o wydanie Wołomińskiej Karty Seniora. Wszyscy seniorzy z gminy Wołomin otrzymali listowne zaproszenie do programu wysłane przez Burmistrz Wołomina.

– Mam przyjemność zaprosić Państwa do nowego projektu, którym jest Wołomińska Karta Seniora, klucz dostępu do specjalnej oferty zniżek i ulg w wołomińskich instytucjach i firmach, dedykowanej osobom powyżej 60 roku życia ?  mówi burmistrz Elżbieta Radwan. Program skierowany jest do blisko 12 tys. mieszkańców gminy, którzy ukończyli 60. rok życia. Daje on możliwości uzyskania wielu zniżek, ulg i ofert specjalnych przygotowanych specjalnie dla seniorów.
Seniorów, którzy chcą otrzymać indywidualną Wołomińską Kartę Seniora, zapraszamy do Punktu Seniora w Urzędzie Miejskim zlokalizowanego na parterze przy Biurze Obsługi Mieszkańca (wejście od ul. Ogrodowej). Po wypełnieniu deklaracji, na jej podstawie zostanie wyrobiona dla Seniora indywidualna Karta, dająca dostęp do specjalnej oferty dla seniorów w Gminie Wołomin. Przy odbiorze Karty będzie również przekazywany katalog firm i instytucji uczestniczących w Wołomińskiej Karcie Seniora. Aktualizowany katalog będzie publikowany w mediach m. in. w ?Naszym Wołominie?, na stronie internetowej urzędu: www.wolomin.org oraz za pośrednictwem facebooka.
Wśród Partnerów Wołomińskiej Karty Seniora są Miejski Dom Kultury,  Miejska Pływalnia, Miejski Zakład Oczyszczania, sklepy spożywcze, poradnie medyczne, rehabilitacyjne i prozdrowotne, siłownia, sklepy odzieżowe, sklep rowerowy, salony związane z urodą, restauracja, kawiarnia, firma cateringowa i wiele innych. Każda placówka uczestnicząca w projekcie otrzymała specjalną naklejkę: ?Firma przyjazna seniorom. Tu honorujemy Wołomińską Kartę Seniora?.
Właścicieli firm, którzy chcą przystąpić do Programu prosimy o kontakt telefoniczny: 22 763 30 74 lub mailowy: jolanta.pegier@wolomin.org.pl
Program Wołomińska Karta Seniora to istotny element kształtującej się polityki senioralnej tworzonej przez Gminę Wołomin. Stanowi też uzupełnienie działań, jakie miasto podejmuje i zamierza rozwijać na rzecz seniorów. Jego główne cele to: aktywizacja i integracja społeczna seniorów, promocja koncepcji aktywnego starzenia się, zachęcenie seniorów do spędzania czasu poza domem i promocja miejsc przyjaznym osobom starszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.