Wyrafinowana elegancja

Moda na styl industrialny narodziła się w USA w latach 50-tych ubiegłego wieku, ale do Polski przybyła około 40 lat później.

Industrialna łazienka powinna być duża i urządzona  w sposób dodatkowo pogłębiający wrażenie przestronności. Podłogi i ściany muszą być odporne na zalanie wodą, dlatego lepiej postawić na biało-szary marmur, płytki imitujące kamień lub geometryczne kafelki w kolorze czarnym lub stalowym. Wydzielenie strefy prysznicowej bez brodzika jedynie przez oddzielenie jej szklaną taflą od reszty pomieszczenia optycznie jeszcze je powiększa. Na kosmetyki nie przewidziano żadnej szafki, a jedynie wnękę w ścianie. Czarne, metalowe obramowanie szklanej ścianki koresponduje z oprawą prostego lustra. Duża, prostokątna umywalka na czarnym, stalowym stelażu wydaje się być przeniesiona sprzed kilkudziesięciu lat. Do minimalistycznego wystroju najlepiej pasuje armatura podtynkowa. Model Fiesta marki FERRO widoczny jest na ścianie jedynie jako okrągła chromowana płytka z dwufunkcyjnym przełącznikiem i charakterystyczną, cienką rączką. Zastosowany zestaw natryskowy przesuwny Vigo ułatwia korzystanie z natrysku osobom o różnym wzroście. Trzyfunkcyjna rączka pozwala na kąpiel w strugach deszczu, odprężający hydromasaż oraz połączenie tych opcji. Tworzący się osad z kamienia wapiennego usuniemy bez trudu dzięki zastosowanemu systemowi FerroEasyClean. Komplet z baterią natryskową Fiesta tworzy stojąca bateria umywalkowa. Niezawodność zapewnia jej regulator ceramiczny, a obrotowa wylewka daje komfort użytkowania. Jednym z wyznaczników stylu jest niechowanie, a wręcz eksponowanie, kabli oraz rur doprowadzających i odprowadzających wodę, dlatego umywalka nie została obudowana i widoczne są pod nią elementy odpływu. Wieszak na ręczniki Torrente to po prostu metalowy drążek,
a matowe szklanki z kompletu zamontowano na prostym stelażu bez ozdobników. Wnętrze wyposażono w ocieplające je elementy. Przestrzegając zasad stylu, otrzymujemy ekskluzywne wnętrze, które cechuje nie przepych i wytworne dodatki, a przeciwnie ? surowy minimalizm.

Materiały prasowe Ferro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.