Dzisiejszej nocy w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku został ogłoszony alarm dotyczący zaginięcia w kompleksie leśnym 78-letniego grzybiarza. W poszukiwania zaangażowani byli policjanci, strażacy oraz grupa SRS. Po nocnych, intensywnych poszukiwaniach mężczyzna został odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.
Około północy do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 78-letniego mężczyzny, który rano wyszedł na grzyby i nie wrócił na noc do domu. W lesie odnaleziono jedynie zamknięty samochód zaginionego. Sytuacja była poważna z uwagi na zaawansowany wiek mężczyzny oraz panujące warunki atmosferyczne. Teren poszukiwań też nie ułatwiał sprawy, gdyż były to rozległe kompleksy leśne na pograniczu powiatu otwockiego i mińskiego. Dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku został ogłoszony alarm, a do działań poszukiwawczych zaangażowano maksymalne, dostępne siły i środki. Ciężka praca i zaangażowanie służb pozwoliły policjantom odnaleźć mężczyznę. Zaginiony został odnaleziony, a następnie przetransportowany do szpitala.
Policyjna „Kobra” odzyskała porsche warte 350 tysięcy złotych

W działania, oprócz policjantów, byli zaangażowani również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. W akcji poszukiwawczej brała także udział grupa Poszukiwawczo-Ratownicza SRS.
Policja przypomina, żeby wybierając się na grzybobranie, starać się nie wychodzić samemu i zawsze mieć przy sobie naładowany telefon. Należy także poinformować bliskich o celu wyprawy i o której planujemy wrócić. Wychodząc na dłużej należy ubierać się w ciepłą, przeciwdeszczową odzież oraz planować grzybobranie w godzinach porannych lub w ciągu dnia. Nie należy wychodzić zbyt późno, gdyż ryzykujemy, że w lesie zastanie nas zmierzch.
mł.asp. Marcin Jabłoński/ea / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Dramat na łuku drogi w Sulejowie. Motocyklista uderzył w drzewa przy ogrodzeniu – tuż za nim była ściana budynku
Nocny wypadek na DK50. Rozbity samochód i pilna akcja służb
Tragiczny finał zawodów na Wiśle. 19-letni zawodnik nie żyje po zderzeniu skuterów
Tragedia w Raszynie. Były mąż zastrzelił kobietę, potem odebrał sobie życie
Groźny karambol na DW631! Trzy auta rozbite, służby w akcji
Śmiertelne znalezisko w ziemi! Jedno dotknięcie mogło doprowadzić do tragedii
Pędził 105 km/h przez miasto. 30-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Policjanci po służbie rozpoznali złodzieja! 29-latek zatrzymany za serię kradzieży
Brutalny atak na 64-latka! 18-latek zatrzymany po bójce na terenie obiektu sportowego
Zderzenie w Ząbkach! Rozbite auta, ranni i błyskawiczna akcja służb ratunkowych na ul. Wojska Polskiego
Pożar w EC Żerań! Gęsty dym, ewakuacja pracowników i wielka akcja straży pożarnej
Dachowanie w centrum Nieporętu! Dramatyczny wypadek dwóch aut – służby w akcji
Magazyn narkotyków na Puławskiej rozbity! 18 kg marihuany i kokaina warte miliony
17-latek staranował policjanta i próbował uciec! Szokująca interwencja w Wilanowie.

