Ząbki zagrają z Jurkiem Owsiakiem

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, już po raz czwarty zagra w Ząbkach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. O historii ząbkowskich finałów z Piotrem Brześkiewiczem, szefem Sztabu WOŚP rozmawia Aleksandra Olczyk

– W jaki sposób zaczęła się Twoja praca na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
– Swoją współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zacząłem będąc jeszcze w gimnazjum, jako wolontariusz. Z każdym rokiem nabierałem nowych doświadczeń, aż w 2014 roku wraz z Joanną Tomczak (obecnie przebywającą poza granicami Polski) zdecydowaliśmy się by zorganizować pierwszy ząbkowski sztab wraz z pierwszym finałem. Nie było to proste m.in.
z powodu naszego bardzo nikłego doświadczenia oraz różnych problemów towarzyszących. Dzięki ogromnemu wsparciu ząbkowskich władz, m.in.  Małgorzaty Zyśk oraz burmistrza Roberta Perkowskiego, firm oraz przyjaciół daliśmy
z siebie wszystko i… udało się.
– Jak dużo osób jest zaangażowanych organizację kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jakie kwoty udaje Wam się zebrać w Ząbkach?
-– W bardzo krótkim czasie udało się stworzyć pięcioosobową grupę ludzi chcących pomagać innym oraz sześćdziesięcioosobową grupę wolontariuszy z miejscowych szkół oraz okolic Ząbek. Choć pierwszy finał był skromny, udało nam się zebrać 15 500 złotych z czego z samej licytacji niemal 1500 złotych. Nie mniej jednak, mieszkańcy licznie przybyli na finał. Kolejny finał wypadł lepiej zebraliśmy wtedy rekordową kwotę  w zbiórce pieniężnej, aż 27 tys. złotych w tym  ponad 2 tys. złotych  z samej licytacji. Również organizacja finału przebiegała sprawniej, bo do sztabu dołączyły dwie osoby pragnące pomóc,  a liczba wolontariuszy zwiększyła się do niemal osiemdziesięciu. Trzeci finał zakończyliśmy kwotą prawie 22 tys. złotych z czego aż  5 520 złotych z samych licytacji. Choć liczba wolontariuszy minimalnie się zmniejszyła, to chęć
i zapał wzrósł stukrotnie. W naszym sztabie corocznie, od trzech lat do puszki zbiera wolontariuszka, której sprzęt WOŚP uratował życie. W zbiórce bierze też udział cała jej rodzina.
– Jaki będzie tegoroczny finał? Z tego co wiem zapowiadają się duże zmiany.
– Przez trzy lata finały odbywały się w rytmach rocka, lecz w tym roku zmieniliśmy rytmy i… 26. Finał WOŚP w Ząbkach odbędzie się  w rytmach Disco Polo. Czy uda się zorganizować Letnią Zadymę  w Środku Zimy i ocieplić ten szczególny dzień? To zależy tylko i wyłącznie od tych, którzy na finał przyjdą.
W tym roku, jak już wspomniałem finał będzie w rytmach disco polo.  Wystąpią artyści z całej Polski, i ci znani
i ci mniej znani. Naszymi gwiazdami podczas 26. Finału będą: MACZO, MR. SEBII oraz BLUE BOX. Nie zabraknie licytacji, zlotu zabytkowych samochodów, kawiarenki z pysznymi domowymi ciastami oraz wielu, wielu atrakcji dla dzieci. Choć 26. Finał WOŚP odbędzie się  14 stycznia 2018 r. tuż przed samymi feriami zimowymi, mamy nadzieję że  w Ząbkach rozgrzejemy wszystkie serca. Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebook’a www.facebook.com/sztabzabki, gdzie na bieżąco zamieszczamy wszystkie informacje. Oczywiście zachęcamy do przekazywania przedmiotów na licytację oraz do zgłaszania kolejnych samochodów. Zapraszamy serdecznie do Ząbek, bądźcie  z nami, razem wypuścimy Światełko do Nieba.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.