Magiczne ozdoby świąteczne z betonu, stali i szkła w centrum Radzymina

Radzymin_Swieta_B89I3179

Radzymin zyskał w tym roku unikalną w skali światowej dekorację świąteczną – centrum miasta ozdobiły wielkie, rozświetlone kolorami bombki i świąteczne elementy, wykonane z betonu, stali i szkła. Efektu dopełnia barwne oświetlenie LED. Instalację wykonała na zlecenie gminy radzymińska firma BTB Beton Architektoniczny.

Place Kościuszki i Wolności w Radzyminie zamieniły się w galerię gigantycznych ozdób świątecznych, które rozświetlają centrum miasta kolorowym światłem. Kilkadziesiąt sferycznych bombek z betonu, wyrzeźbionych w różnorodne, świetliste kształty, rozmieszczono na skwerach i przy parkowych alejach. Bombki są podświetlane od środka barwnym, zmieniającym się oświetleniem LED, które tworzy świąteczną atmosferę i daje piękny efekt wizualny.

Na miejscu miejskiej fontanny postawiono 3,5-metrowego bałwana, który ma u stóp mieniące się barwami kryształy lodu, skonstruowane ze specjalnego szkła, podświetlanego od spodu diodami LED. Bałwana otaczają kule z emblematami herbu Radzymina i zimowymi dekoracjami. Przy pomniku Tadeusza Kościuszki stanęła błyszcząca w świetle lamp, przepiękna choinka z kwasoodpornej stali. W dalszej części parku wzdłuż alei przy ul. Konstytucji 3 Maja stanęły świetliste misy, które rzucają piękną kolorową poświatę na otaczające drzewa. Największe z nich – Dąb Wolności posadzony w 1918 r. – podświetla gigantyczna betonowa misa jasnego światła.

We współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami przygotowaliśmy wyjątkową dekorację, która jest unikalna na skalę świata i tworzy w naszym mieście wspaniały, świąteczny klimat” – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. „Wrażenie robi wielkość instalacji i duża liczba ozdób, które wyglądają, jakby je rozrzucił w parkach jakiś tajemniczy olbrzym. Dekoracje oglądają już rodziny z dziećmi i mam nadzieję, że spacery wśród tych małych dzieł sztuki będą świąteczną przyjemnością dla wszystkich naszych mieszkańców i gości, którzy w Święta odwiedzą naszą gminę.”

Całości świątecznych dekoracji w Radzyminie dopełniają tradycyjne ozdoby świetlne, rozmieszczone wzdłuż głównych ulic oraz efektowan choinka, która stanęła na skwerze przy Poczcie.

Szlachetne materiały według autorskiej technologii

Większość elementów świątecznej, radzymińskiej dekoracji jest wykonana ze specjalnego betonu w technologii Fibrobetonu™, opracowanej i opatentowanej przez firmę BTB Beton Architektoniczny z Radzymina, działającą pod marką Betonosfera. Technologia ta pozwala tworzyć trwałe i lekkie obiekty małej architektury, takie jak ażurowe kule, ławki czy inne elementy ogrodowe i parkowe. Niektóre z ażurowych bombek, które można oglądać w Radzyminie, stworzono ze stali szlachetnej i metalu, co wraz z wewnętrznym barwnym oświetleniem daje niesamowity efekt promienistych kul. Całości dopełniają wykorzystane w wybranych ozdobach kryształy szkła architektonicznego.

Ażurowe sfery z betonu i metalu są podświetlane od wewnątrz specjalnym oświetleniem LED, które dla osiągnięcia odpowiedniego efektu może zmieniać barwy. Powierzchnia betonu może być też zabezpieczona przed dewastacją specjalnymi powłokami, z których można łatwo zmyć farby i inne zanieczyszczenia.

Lokalni przedsiębiorcy na rzecz gminy Radzymin

Firma BTB Beton Architektoniczny, która przygotowała na zlecenie gminy Radzymin tę wyjątkową świąteczną dekorację, współpracowała przy jej wykonaniu z kilkunastoma lokalnymi podwykonawcami i rzemieślnikami. Betonowe sfery i rzeźbienia powstają na miejscu w Radzyminie, jak również pozostałe elementy z metalu i stali szlachetnej. Jedynymi elementami, sprowadzanymi do Radzymina, są elementy oświetlenia LED i szkło.

W przypadku naszej instalacji możemy mówić o rodzimej, radzymińskiej produkcji i solidnym, rzemieślniczym wykonaniu, w odróżnieniu od królujących dziś na rynku popularnych ozdób z Chin. Cieszę się, że gmina Radzymin zdecydowała się wykorzystać nasze produkty i wspólnie promować lokalny biznes” – powiedział Robert Kowalski, twórca betonowych i stalowych dekoracji, znanych pod marką Betonosfera i właściciel firmy BTB Beton Architektoniczny.

Koncepcję rozmieszczenia betonowych ozdób świątecznych w Radzyminie nadzorował p. Zbigniew Pachulski, architekt krajobrazu zamieszkały w gminie Radzymin. Marka Betonosfera należy też do programu partnerskiego Radzymińskiej Karty Mieszkańca, której posiadacze mają zniżki na zakupy w firmach partnerskich.

Więcej informacji: www.radzymin.pl i www.betonosfera.com.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.