Ząbkowski sposób na dzika

Na terenie Ząbek, podobnie jak w poprzednich latach, powrócił problem dzików, które pojawiają się na terenach zamieszkałych. Problem ten dotyczy wielu polskich miast, dziki odwiedzają zarówno stolicę, jak i inne podwarszawskie miejscowości. Wyrządzają szkody, stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym oraz bezpośrednie zagrożenie dla spotkanych ludzi w przypadku gdy poczują się zagrożone. Generalnie dziki nie wykazują oznak agresji, jednak zwierzęta te są zmienne nastrojowo i łagodne jednego dnia zwierzę może okazać się niebezpieczne przy następnym spotkaniu.

Aktualnie UM Ząbki zakupił specjalny preparat w postaci granulatu, który odstrasza dziką zwierzynę poprzez wydzielanie specyficznego, niewyczuwalnego i niegroźnego dla ludzi zapachu.  Preparat składa się z naturalnych składników i uwalnia różne zapachy, dzięki czemu zwierzyna nie przyzwyczaja się do środka. Ulega całkowitej biodegradacji, jednocześnie dostarczając do gleby korzystne pierwiastki.
Preparat zostanie rozdysponowany w kilku punktach na terenie Ząbek, na obszarach najczęściej odwiedzanych przez dziki oraz tam, gdzie prawdopodobieństwo ich pojawienia się jest największe. Poniżej zamieszczamy mapkę z zaznaczonymi na żółto obszarami, na których preparat zostanie rozsypany.
Na podstawie materiałów UM Ząbki

dzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.