Nie uniknie odpowiedzialności 43-latka, którą w sobotnie popołudnie zatrzymali policjanci nowodworskiej drogówki. Kobieta kierowała fordem mając w organizmie 2,7 promila. Zajeżdżała innym drogę, a pojazd nie trzymał prostego toru jazdy. Nietrzeźwej mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Grozi jej też kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po raz kolejny policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!
2 marca 2024 r. przed godz. 18:00 dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pojeździe, którego kierujący wykonuje niebezpieczne manewry na drodze. Według informacji cała sytuacja miała miejsce w Szczypiornie, na terenie gminy Pomiechówek. Kierowca forda jadąc w kierunku Cieksyna, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i nie trzymał prostego toru jazdy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani funkcjonariusze ruchu drogowego. Mundurowi na ul. Słowiańskiej zatrzymali forda, a od siedzącej za kierownicą kobiety od razu wyczuli alkohol. 43- latka poddania badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchała aż 2,7 promila.
Policjanci drogówki zatrzymali mieszkance Warszawy prawo jazdy, a pojazd przekazali innej osobie. Teraz o dalszym losie 43- latki zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzećwości, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.
podkom. Joanna Wielocha
Więcej wiadomości z Mazowsza
Efekt domina na S8. Sześć pojazdów rozbitych, ekspresówka była całkowicie zablokowana
Tragiczny wypadek na DW631. Auto rozpadło się podczas dachowania.
Zderzenie hulajnogi z samochodem w Mszczonowie. Poszkodowany trafił do szpitala
Dwie nastolatki trafiły do szpitala. Jechały razem na jednej hulajnodze elektrycznej
Policja poszukuje świadków kradzieży i aktów wandalizmu
Skrajna nieodpowiedzialność za kierownicą. Obywatelska czujność uratowała życie
Dachowanie pod Płońskiem. Suzuki wypadło z drogi i przewróciło się na dach, pasażerka trafiła do szpitala
Kurier z promilem alkoholu w organizmie zatrzymany przez ostrołęcką drogówkę
Pożar w domu pod Legionowem. Kłęby dymu wydobywały się z budynku, strażacy ruszyli do akcji
Likwidacja nielegalnego salonu gier hazardowych w Legionowie
Pijany 22-latek roztrzaskał auto o latarnię. Nie miał prawa jazdy, miał blisko 2 promile
Policjanci ustalają przyczyny pożaru przy ul. Batorego w Sochaczewie
Pięciu pijanych rowerzystów wyeliminowanych z ruchu przez jeden patrol w ciągu kilku godzin
Ukradł rower spod szkoły i ruszył nim w drogę. Miał ponad 3 promile alkoholu
