Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 42- letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Mężczyzna podając się za właściciela, oddał w zastaw laptopa do lombardu. Za popełnione oszustwo grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Do kradzieży laptopa wraz z akcesoriami doszło latem bieżącego roku. Wówczas 40- letniemu właścicielowi podczas przebywania na obszarze rekreacyjnym w Wołominie, skradziono z ławki plecak, w którym znajdował się laptop wraz z akcesoriami. Prowadzący sprawę policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego skradzione przedmioty znaleźli w jednym z lombardów i zabezpieczyli je. Na podstawie monitoringu ustalili wizerunek osoby zastawiającej laptopa. Z nagraniem zapoznali się policjanci Wydziału Prewencji, którzy pełniąc służbę na terenie Wołomina, rozpoznali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Natychmiast podjęli czynności i zatrzymali do sprawy 42- latka.
Samochód ciężarowy najechał na tył skutera. 60-latek kierujący jednośladem trafił do szpitala.
Mężczyzna przyznał się do oddania w zastaw sprzętu elektronicznego w lombardzie, podając się za jego właściciela. Teraz 42- latek odpowie za oszustwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.
Oprac.MK / KPP w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragiczny wypadek na DW631. Auto rozpadło się podczas dachowania. Trzy osoby walczą o życie w szpitalach
Zderzenie hulajnogi z samochodem w Mszczonowie. Poszkodowany trafił do szpitala
Dwie nastolatki trafiły do szpitala. Jechały razem na jednej hulajnodze elektrycznej
Policja poszukuje świadków kradzieży i aktów wandalizmu
Skrajna nieodpowiedzialność za kierownicą. Obywatelska czujność uratowała życie
Dachowanie pod Płońskiem. Suzuki wypadło z drogi i przewróciło się na dach, pasażerka trafiła do szpitala
Kurier z promilem alkoholu w organizmie zatrzymany przez ostrołęcką drogówkę
Pożar w domu pod Legionowem. Kłęby dymu wydobywały się z budynku, strażacy ruszyli do akcji
Likwidacja nielegalnego salonu gier hazardowych w Legionowie
Pijany 22-latek roztrzaskał auto o latarnię. Nie miał prawa jazdy, miał blisko 2 promile
Policjanci ustalają przyczyny pożaru przy ul. Batorego w Sochaczewie
Pięciu pijanych rowerzystów wyeliminowanych z ruchu przez jeden patrol w ciągu kilku godzin
Ukradł rower spod szkoły i ruszył nim w drogę. Miał ponad 3 promile alkoholu
Uciekając ze skradzionym łupem zaatakował ochroniarza i policjantkę. 32-latek został tymczasowo aresztowany

