Wspólny bilet

Od 1 stycznia 2009 roku na podstawie biletów ZTM, Kolejami Mazowieckimi będą mogli podróżować również mieszkańcy gmin: Jabłonna, Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, Wołomin, Józefów, Otwock, Piaseczno, Lesznowola i Ożarów. 

Po rozszerzeniu oferty będzie można jeździć pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletów dobowych, 3-dniowych, 7-dniowych, 30 i 90-dniowych (z wyłączeniem biletów na jedną linię) również na podstawie biletów seniora . Honorowane będą również wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych.

Do tej pory ze Wspólnego Biletu mogli korzystać jedynie mieszkańcy Warszawy oraz podwarszawskich miejscowości: Ząbek, Sulejówka, Piastowa i Pruszkowa. Teraz oferta ?Wspólny Bilet? obowiązuje na terenie całej aglomeracji warszawskiej.

Od 1 stycznia 2009 roku będzie obowiązywać na obszarze ograniczonym następującymi stacjami: Sulejówek Miłosna, Ściborów, Zalesie Górne, Pruszków, Płochocin, Chotomów, Nieporęt, Zagościniec.

Rozmowy o wprowadzeniu Wspólnego Biletu były prowadzone od 2005 roku przez przedstawicieli Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego.

16 września 2005 roku ww. oferta wprowadzona została na odcinku Warszawa Ursus ? Warszawa Wschodnia. Od tego czasu była modyfikowana i sukcesywnie rozszerzana.

Hanna Maliszewska
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski
Województwa Mazowieckiego

3 przemyślenia nt. „Wspólny bilet

  1. Jestem emerytką.Mam 63 lata.Mieszkam w Wołominie -Słoneczna.Czy mogę skorzystać ze wspólnego biletu ,gdy mam sprawy do pozałatwiania w W-wie ?Jak to zrobić? W kioskach nie ma biletu ulgowego na dwie strefy,a na stacji Wołomin-Słoneczna nie ma kasownika.Proszę o szybką odpowiedż.Z góry dziękuję i pozdrawiam Halina Rynarzewska

  2. Niestety, kasowniki pojawią się na stacjach za kilka tygodni (oficjalna informacja ZTM). Natomiast bilety można kupic na poczcie.

  3. Dziękuję ślicznie za informację. Halina Rynarzewska

Możliwość komentowania jest wyłączona.