Zmiana na liście projektów budowy dróg lokalnych

Nowe drogi w powiecie kozienickim, wołomińskim i gminie Korczew – zamiast inwestycji w powiecie łosickim – będą rekomendowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w 2009 r. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przekazał listę projektów do zatwierdzenia Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wcześniej zakończyła pracę powołana przez wojewodę komisja, która po dokonaniu oceny 318 wniosków zgłoszonych przez gminy i powiaty województwa mazowieckiego oraz po rozpatrzeniu zgłoszonych przez samorządy zastrzeżeń przedstawiła wojewodzie listę do akceptacji. Wojewoda zaproponował wprowadzenie do listy zmiany polegającej na zastąpieniu projektu zgłoszonego przez powiat łosicki trzema innymi, gwarantującymi lepsze wykorzystanie środków. Prawie 2,9 mln zł wojewoda chce przesunąć na budowę i modernizację 6,5 km dróg w powiatach kozienickim i wołomińskim o większym znaczeniu dla układu komunikacyjnego województwa i większym natężeniu ruchu oraz dodatkowo na budowę drogi w gminie Korczew stanowiącej przedłużenie drogi w gminie sąsiedniej, na którą komisja wcześniej przyznała dofinansowanie. Gmina Korczew jest jedną z najbiedniejszych w województwie mazowieckim. Dodatkowe pieniądze trafią również jako uzupełnienie dofinansowania projektu zgłoszonego przez powiat piaseczyński.

Lista rankingowa rekomendowanych projektów z terenu województwa mazowieckiego trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po zatwierdzeniu, 31 grudnia 2008 r. zostanie ogłoszona na stronie internetowej ministerstwa.

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 budowa dróg lokalnych jest finansowana ze środków własnych samorządu terytorialnego i dofinansowywana w wysokości do 50% wartości inwestycji przez wojewodę. Na 2009 rok z budżetu centralnego zostało przeznaczone na ten cel 62,5 mln zł na Mazowsze i 3 mld zł w skali całego kraju. Dzięki tym środkom w województwie mazowieckim zostaną w 2009 roku zrealizowane 22 projekty na drogach powiatowych oraz 42 projekty na drogach gminnych.

Dodatkowych informacji udziela: Ivetta Biały, Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego

3 przemyślenia nt. „Zmiana na liście projektów budowy dróg lokalnych

  1. „…Prawie 2,9 mln zł wojewoda chce przesunąć na budowę i modernizację 6,5 km dróg w powiatach kozienickim i wołomińskim o większym znaczeniu dla układu komunikacyjnego województwa i większym natężeniu ruchu oraz dodatkowo na budowę drogi w gminie Korczew stanowiącej przedłużenie drogi w gminie sąsiedniej, na którą komisja wcześniej przyznała dofinansowanie…..”. Chyba można tylko stwierdzić, że „dobra i psu mucha „

  2. Jest po 20. Kto wygrał?
    A do Pana Burmistrza: Czy nie lepiej spotykać się z prasą w sprawie miasta na terenie własnego Urzędu

  3. Co z drogą 634? Jest czy nie na liście przewidzianych do modernizacji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.