Zwycięstwa lokalnych zespołów z IV ligi i ligi okręgowej, Wicher liderem

pilki

W ostatniej kolejce zmagań ligowych trzy punkty wywalczyły zespoły: Huraganu Wołomin, Ząbkovii Ząbki, Mazura Radzymin, Ap Marcovii Marki, Wichru Kobyłka i Marcovii II Marki. Remis odniosła Rządza Załubice, a porażki doznał Huragan II Wołomin. Następne spotkania ligowe w wyżej wspomnianych ligach zostaną rozegrane w dniach 22-23 września.

IV liga, grupa: mazowiecka (północ)

Huragan Wołomin, po siedmiu kolejkach zajmuje drugą pozycję, mając w posiadaniu 18 punktów, tj. tyle samo co pierwsza w tabeli Ożarowianka Ożarów Mazowiecki.
W ostatnim meczu ligowym, który został rozegrany na wyjeździe, wołominianie wygrali z Mazurem Gostynin 0:2. Po meczu trener Andrzej Greloch powiedział – Przyjechaliśmy do Gostynina
z dużym respektem mając na uwadze trzy ostatnie zwycięstwa Mazura – dwa ligowe i jedno w Okręgowym Pucharze Polski. Jednak gospodarze szybko rozwiali wątpliwości, gdyż w pierwszej połowie zdecydowanie w defensywie cofnęli się na swoje pole karne i ta część meczu była pod naszą kontrolą, aczkolwiek nieco brakowało sytuacji. Błąd w ustawieniu przy rzucie rożnym sprawił, że objęliśmy prowadzenie (…) – zauważył szkoleniowiec Huraganu. W meczu 8. kolejki rozgrywek, 22 września o godz. 11:00, piłkarze Andrzeja Grelocha będą podejmowali ekipę Wkry Żuromin.
Drugi lokalny czwartoligowiec, Ząbkovia Ząbki, zajmuje pozycję o jedno oczko niżej od Huraganu, plasując się na najniższym stopniu podium. Na chwilę obecną Ząbkowianie mają
w dorobku 15 punktów (pięć zwycięstw i dwie porażki). W meczu 7. kolejki rywalizacji ligowej piłkarze trenera Michała Pulkowskiego pokonali
u siebie lidera tabeli, Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki, uzyskując wynik 1:0.
W kolejnym meczu Ząbkovia zmierzy się na wyjeździe z KS-em Łomianki.

Liga okręgowa, grupa: Warszawa I

Mazur Radzymin, który przed dwoma tygodniami zasiadał w fotelu lidera, obecnie zajmuje czwartą pozycję (14 punktów). Jedyną porażkę, poniesioną do tej pory w tym sezonie, drużyna ta doznała 8 września
w meczu z ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie był wynik 0:1.
W meczu 7. kolejki rozgrywek ligi okręgowej ekipa trenera Macieja Biernackiego pokonała na wyjeździe Legionovię II Legionowa aż 0:5. Natomiast w najbliższym spotkaniu, 22 września o godz. 16:00, radzyminianie będą podejmowali drużynę Burzy Pilawa.
AP Marcovia Marki, po zgromadzeniu 11 pkt., zajmuje siódmą pozycję. W niedawnym spotkaniu ligowym, 16 września, ekipa trenera Macieja Wesołowskiego wygrała mecz wyjazdowy z Promnikiem Łaskarzew 0:2. W najbliższej kolejce, 22 września o godz. 11:00, Markowianie zmierzą się na stadionie przy ulicy Wspólnej 12
w Markach z Mazurem II Karczew.

Klasa A, grupa:  Warszawa I

Wicher Kobyłka, z kompletem pięciu zwycięstw, jest na pierwszym miejscu. W ostatnim spotkaniu Kobyłczanie wygrali na wyjeździe z Wisłą Jabłonna 1:3. W najbliższej kolejce, 22 września o godz. 16.00, podopieczni trenera Aleksandra Cieślaka zagrają mecz wyjazdowy z Marcovią II Marki.
Wspomniana wyżej Marcovia II Marki, z dorobkiem 6 pkt., jest na ósmej pozycji. W ostatnim spotkaniu Markowianie pokonali na wyjeździe zespół Huraganu II Wołomin 2:5. Natomiast w następnej kolejce będą podejmowali Wicher Kobyłka.
Huragan II Wołomin, po wspomnianej porażce, jest 11. W meczu 6. kolejki, 22 września o godz. 13.30., wołominianie będą podejmowali Legion Warszawa.
Drużyna Rządzy Załubice, z 5 punktami w dorobku, jest 12. W meczu 5. kolejki załubiczanie zremisowali  z MKS-em Hutnik Warszawa 3:3. W następnej kolejce, 22 września o godz. 14.00, zagrają na wyjeździe z WKS-em Rząśnik.

Paweł Choim

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.