07. Zagraliśmy ostro

Dużo, bo blisko 181 000 złotych zebrano w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie wołomińskim. Orkiestra zagrała w Markach, Wołominie, Zielonce, Tłuszczu, Radzyminie i Dąbrówce.

Choć w każdym z ośrodków panował inny klimat, to w żadnym takiego wyniku nie osiągniętoby bez ogromnego zaangażowania wolontariuszy – tych, którzy przygotowali imprezę, jak też tych, którzy kwestowali na naszych ulicach. Za ponad 50 000 Orkiestra zagrała w Markach. Wołomin i Kobyłka zebrały prawie po ponad 35 000 zł. Zielonka 27 189 zł, Radzymin blisko 15 000 zł, Tłuszcz 12 000 i Dąbrówka ponad 6 000 zł. Łącznie hojność naszych mieszkańców zamknęła się w kwocie niespełna 181 000 zł.

Finały w Kobyłce to przede wszystkim artyści: aktorzy, tancerze, muzycy. Tak samo było w tym roku. Dopisali wszyscy, choćby na 15 minut, jak Artur Barciś, choćby tuż przed 20.00, jak tancerze znani z programu „Taniec z Gwiazdami”. Gościliśmy zespoły: Wanda i Banda, Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, Koktajl, z recitalem wystąpił również Witold Paszt, Olę Woźniak (uwaga: po raz 10!), Karola Strasburgera, Darię Widawską, Jerzego Gruzę, wspomnianego już Artura Barcisia, Cezarego Żaka, Rafała Cieszyńskiego, Władysława Grzywnę, Grażynę Wolszczak, Andrzeja Kopiczyńskiego, Małgorzatę Lewińską, Bogusia Kaczmarczyka oraz – w specjalnym bloku przygotowanym przez Anię Głogowską i Marcina Wrzesińskiego – gwiazdy popularnego telewizyjnego show i dzieci z grup tanecznych. Troszkę inny charakter miała marecka impreza. Finał WOŚP w Markach odbył się w Szkole Podstawowej nr 1. Uczestniczyli w nim Ewa Kania, Tomasz Karolak, Maciej Kuroń, Wojciech Lozański, Andrzej Nejman, Robert Osam, Piotr Zelt, Krzysztof Szmagier (współreżyser „07-zgłoś się”) oraz aktorzy z seriali „Egzamin z życia” i „M jak miłość”, Patrycja Kazadi, Bogusław Kudłek, Izabela Małota, Dominika Łakomska. Imprezę prowadził Paweł Ptaszkiewicz.

Licytacje przerywały występy uczniów z mareckich szkół podstawowych, taneczny zespół „Atut” z Mareckiego Osrodka Kultury, pokaz karate Goju-Ryu, występy Izabeli Kopeć (wokal, mezzosopran), Sienna Gospel Choir pod batutą Anny Bajak, Alżbieta Kołodziej-Kiska i Jerzy Grzechnik (pop, jazz), występ wokalny Małgorzaty Janek, Lidii Wilk, Anny Mazurek (pop, jazz). Orkiestrę uświetnił pan Jacek Kuroń, licytując swoją książkę. Dzień zamknęły występy zespołów Folwark i Dziurawej Pół Czekolady, oraz już po 21.00, wielki pokaz sztucznych ogni.

Red.