10. Pierwsza wpadka Mazura

W czternastej kolejce rozgrywek piłkarskiej warszawskiej ligi okręgowej
Dolcan II Ząbki pokonał lidera – drużynę Mazura Radzymin 3:2 (2:1).

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali zdecydowani liderzy rozgrywek warszawskiej ligi okręgowej – piłkarze radzymińskiego Mazura. Ich pogromcami okazali się sąsiedzi zza przysłowiowej miedzy zespół rezerw Dolcanu Ząbki. Mecz na stadionie w Ząbkach rozpoczął się bardzo niepomyślnie dla lidera z Radzymina. Już w 3 minucie stracił on bramkę, która w znaczącym stopniu wpłynęła na obraz gry w pierwszych 30 minutach spotkania.
Radzyminiacy oddali w tym okresie inicjatywę gospodarzom. Efektem tego był drugi gol dla Dolcanu i widmo niespodzianki stało się bardzo realne. Piłkarze Mazura nie załamali się jednak prowadzeniem gospodarzy 2:0. Przed przerwą uzyskali kontaktową bramkę. Jej strzelcem był Arkadiusz Kostrzembski. W drugiej połowie widać było, że radzyminiacy nie tylko zamierzają doprowadzić do remisu, ale walczyć o zdobycie w Ząbkach kompletu punktów. Raz po raz przeprowadzali groźne ataki na bramkę Dolcanu. Po jednym z nich doszło do wyrównania stanu meczu na 2:2, a zdobywcą gola dla Mazura był Michał Odzimek
z rzutu karnego. Spotkanie stało się jeszcze ciekawsze, a i na poziom gry nie można było narzekać. Obie drużyny dążyły ambitnie do zwycięstwa. Więcej szczęścia w końcówce mieli piłkarze rezerw Dolcanu, strzelając zwycięską bramkę na 3:2, ale równie dobrze wynik mógł być odwrotny. Tak więc radzymiński Mazur zaznał po raz pierwszy w tych rozgrywkach goryczy porażki, ale nadal pozostał na pozycji lidera. Po meczu trener przodownika tabeli Alojzy Oberman powiedział nam: – Przegraliśmy po bardzo zaciętym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu. Z przebiegu gry uważam, że najsprawiedliwszy byłby remis, ale liczą się przecież bramki. Ale jesteśmy nadal liderami i myślę, że w następnym, ostatnim już meczu rundy jesiennej, zrehabilitujemy się za tę wpadkę. A grać będziemy u siebie w Radzyminie w sobotę 12 listopada o godz. 13.30 z Sokołem Serock.