10. Słowo się rzekło … Kobyłka 2006

W Kobyłce uroczyście obchodzono 80 rocznicę powstania Miejskiego Klubu Sportowego WICHER. Obchody zbiegły się z IV spotkaniem integracyjnym Kobyłka na biegunach oraz z Dniami Miasta.

Władze Samorządowe miasta Kobyłka współdziałając z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Miejskim Klubem Sportowym WICHER przygotowały wspaniałą integracyjną imprezę dla mieszkańców Kobyłki. Połączono w jednej imprezie obchody powstania MKS WICHER, IV spotkania integracyjne „Kobyłka na biegunach” oraz obchody Dni Miasta.
Powstała duża, bogata w atrakcje impreza, która przyciągnęła na miejski stadion całe rodziny mieszkańców. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Było trochę sportu, dużo muzyki i tańca, coś dla żołądka i dużo dla oczu. Piękna słoneczna niedziela sprzyjała rozpoczęciu imprezy już o 7 rano, gdy rozpoczęły się ( na stawach rybnych w Ossowie) III Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka. O godz. 11 ruszyły IV Zawody Hippiczne w skokach przez przeszkody o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka z cyklu Grand Prix Powiatu Wołomińskiego organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. I Pułku Ułanów Krechowieckich. Wczesnym popołudniem odbył się pokaz dogoterapii z udziałem psa z fundacji „Razem łatwiej” oraz konkursy dla kobyłkowskich czworonogów: Na najlepiej utrzymanego i najlepiej ułożonego oraz na najsympatyczniejszego pupila. Jednocześnie w Kościele św. Trójcy odbyła się uroczysta Msza Św. Celebrowana przez Prałata Jana Andrzejewskiego, na której nastąpiło poświęcenie sztandaru MKS WICHER Po mszy uroczyście, przy asyście orkiestry Centrum Kultury w Tłuszczu, przemaszerowano na stadion przy ul. Napoleona. Burmistrz Miasta Michał Jakubowski przekazał sztandar na ręce Prezesa MKS WICHER Andrzeja Wiśniewskiego. Wręczono również pamiątkowe medaliony zasłużonym zawodnikom i działaczom. Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady Miejskiej  wręczyli ufundowane przez siebie nagrody zwycięzcom zawodów i konkursów. Festyn rozpoczął mecz reprezentacji Polski Księży  z Olboyami MKS WICHER. Po zaciętym pojedynku Oldboye WICHRU wygrali 2:1. Festyn na profesjonalnej scenie rozpoczął występ Kapeli praskiej „Chłopaki ze starej paki”. Na scenie prezentowały się również sekcje artystyczne MOK Kobyłka: chór Klubu Seniora, zespół tańca nowoczesnego POWER JUMP, sekcja Tańca Towarzyskiego „BRAWURA” Gwiazdą programu była Majka Jeżowska, która wraz z Anną Głogowską i Marcinem Wrzesińskim oraz parami tanecznymi z ich szkoły tańca, wykonali wspaniały show na scenie. Program zakończył koncert Mietka Jureckiego band i pokaz sztucznych ogni.