100 rzutów dla Niepodległej

18 października 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Wołominie odbyła się autorska akcja sportowa pod hasłem „100 rzutów dla Niepodległej”. Jej pomysłodawcami i realizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Dereszewski i Dominika Bogusz. Głównym celem przedsięwzięcia było aktywne – na sportowo uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nasze sportowe zmagania otworzyła, jednocześnie sprawdzając trudność poszczególnych zadań pani dyrektor Monika Kisielińska.

W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły sprawdzając swoją celność i precyzję w konkurencjach rzutowych, takich jak: rzuty do kosza, dart, rzuty woreczkami do hula-hop, boccia, tor przeszkód ze strzałem na bramkę.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele starali się jak najcelniej wykonać poszczególne zadania. Nie było straconych rzutów, każdy dawał z siebie wszystko. Pomysł na tego typu zajęcia to połączenie obchodzonej w tym roku rocznicy, wyjście na przeciw zainteresowaniom i potrzebom naszych uczniów, a przede wszystkim ukazanie i utrwalanie alternatywnych i atrakcyjnych sposobów spędzania czasu wolnego. Zadania do wykonania były tak dobrane, by każdy z uczestników mógł się sprawdzić na miarę swoich możliwości, a przede wszystkim utrwalał prawidłowe nawyki, które kształtujemy przez cały rok szkolny.

Świetna zabawa towarzyszyła nam od pierwszego do ostatniego rzutu, a na zakończenie sportowych zmagań uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek ufundowany przez panią dyrektor – Monikę Kisielińską.

Piotr Dereszewski

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.