11. Debiutanci na „pudle”

W związku z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami uczestników kwietniowych zawodów w walce wręcz organizowanych przez działającą przy Ośrodku Kultury w Kobyłce szkołę Tai Jutsu Jiu Jitsu szefowa Szkoły – sensei Renata Naczaj-Fedorenko podjęła decyzję o organizacji podobnego turnieju dla młodszych pasjonatów sztuk walki. 15 października w ZSP nr 2 w Kobyłce odbył się I Otwarty Turniej Walki Wręcz dla dzieci i młodzików.

Do walk stanęło blisko 80 zawodników z całej Polski. Dziewięć godzin walk na dwóch matach wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Nie zabrakło wśród nich zawodników z Kobyłki, Wołomina i Ząbek trenujących na co dzień w szkole Tai Jutsu Jiu Jitsu – Mok Kobyłka.
Kategoria 10-12 lat
W bardzo trudnej kategorii 30-35 kg drugie miejsce zajął Konrad Złotkowski – dwie wygrane walki dawały mu prawo startu w półfinale. Walczył bardzo czysto technicznie, ładnymi kombinacjami kopnięć zmuszał przeciwników do kapitulacji. Trzecie miejsce w kategorii 41-47 kg zajął najlżejszy w swojej grupie Dawid Kolasiński – to bardzo udany debiut tego zawodnika. Dzięki ładnym technicznie rzutom zaskakującym przeciwników-karateków na trzecim miejscu w kategorii 48-54 kg uplasował się kolejny debiutant – Hubert Dąbrowski. Dzielnie poczynała sobie jedyna w grupie dziewczyna – Urszula Rygało wykazała się wielką determinacją i zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej nie oddając łatwo żadnego punktu.
Kategoria 13 14 lat
Wspaniały debiut naszego nowego zawodnika: pomimo małych kłopotów z komunikacją pochodzący z Kazachstanu i przebywający w Polsce niespełna rok Akhmed Khantygov wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i zajął pierwsze miejsce w kategorii do 49 kg. Na trzecim miejscu w tej samej kategorii uplasował się Patryk Bojanowski, reprezentujący wcześniej naszą Szkołę jedynie w konkurencji samoobrony sportowej. Walczący jak lew, wielki duchem Tidiane Sano zajął trzecie miejsce w kategorii powyżej 67 kg.
Kategoria młodzików
Dobre walki w bardzo ciężkiej kategorii 63-68 stoczył Mariusz Reżka – złoty medal wywalczył dzięki swej wszechstronności: kiedy trzeba walczył w stójce nie ustępując karatekom, walkę kończył rzutami i skuteczną walką w parterze. Największą radość sensei Renacie Naczaj-Fedorenko i klubowym kolegom sprawił startujący w kategorii powyżej 73 kg Robert Bobrowicz. Rewelacyjnie stoczył spokojnie i rozważnie prowadzoną walkę finałową. „Silny w sobie” – walczył nie zważając na poważną kontuzję – gratulacje!
Ekipa szkoły Tai Jutsu Jiu Jitsu – MOK Kobyłka wystawiła 14 zawodników, przy czym 9 osób stanęło na podium! Ośmiu z nich to debiutanci… Pozostałe pięć osób nie było tylko tłem dla innych – walczyli bardzo dobrze i uplasowali się na najbardziej nielubianym przez zawodników czwartym miejscu. Najmłodszy Kacper Klepacz świetnie wyszedł z grupy wchodząc do półfinału. O dużym pechu może mówić Piotrek Mazurek, który trafił na rewelacyjne przygotowanego przeciwnika – syna jednego z trenerów jiu jitsu. Kolejny nasz debiutant – Marcin Kacprowicz – również pokazał klasę. Hubertowi Ejdysowi zabrakło chyba motywacji, gdyż po bardzo dobrych walkach w końcówce trochę się zagubił i nieznacznie przegrał na punkty. Ciężkie walki stoczył Rafał Terlikowski – niestety duża przerwa w treningach była przyczyną pewnych braków w organizacji walki, co w efekcie doprowadziło do przegranej. Jednak Rafał na pewno nadrobi zaległości i wróci do dawnej formy…
Łącznie zdobyliśmy 16 punktów, co dało naszej ekipie drugie miejsce za drużyną Fighter Club Łosice prowadzoną przez sensei Jerzego Kulesza. Za nami uplasowały się Full sport Warszawa (sensei Robert Łysiak) i szkoła walki wręcz Kobra (sensei Mirosław Osytek).
Wielkie podziękowania dla sponsorów: medale i puchary ufundował Burmistrz Kobyłki, nagrody rzeczowe – Legea, Espada, Burmistrz Wołomina, dr. Elżbieta Ezzat – Mianowska, Go sport Marki, Sklep Zoologiczny – Cel Wołomin, internetowy sklep ze sprzętem treningowym i akcesoriami do sztuk walki goods.pl oraz Klinika Medycyny Rodzinnej Wacława i Bożeny Sowińskich z Wołomina Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowa SKOK Wołomin.