11. Rocznicowy turniej

Z okazji 85 rocznicy Cudu nad Wisłą rozegrano 15 sierpnia w Wołominie turniej siatkówki plażowej. Dyscyplina ta w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność, również i w naszym regionie.

Miało to swoje odbicie we frekwencji i zainteresowaniu wołomińskim turniejem. Wystartowało w nim aż 21 par, co w porównaniu z poprzednimi latami jest liczbą rekordową. Większość par stanowili zawodnicy trenujący siatkówkę halową w wołomińskim klubie, ale byli też gracze z Kobyłki, Wyszkowa a nawet
z Sochaczewa.
Grano systemem pucharowym, aż do wyłonienia trzech najlepszych par, które rozegrały pomiędzy sobą finał w systemie każdy z każdym. W eliminacjach poszczególne pary prezentowały zróżnicowany poziom, chociaż niektóre mecze (rozgrywano jeden set) były bardzo zacięte i dostarczały sporo emocji kibicom. Po trzech rundach eliminacyjnych do finałowej rozgrywki zakwalifikowały się 3 pary z Wołomina; Krajewski – Dąbrowski, Motyka – Trzciński, Milewski – Remiszewski.
W pierwszym meczu finału duet Milewski – Remiszewski wygrał z parą Krajewski – Dąbrowski 21:14. Następnie pokonani, czyli Krajewski – Dąbrowski zagrali z Motyką
i Trzcińskim. Było to bardziej wyrównane spotkanie, zakończone zwycięstwem pary Motyka – Trzciński 21:17.
W ostatnim finałowym meczu spotkały się ze sobą niepokonane dotąd duety. Bardzo wyraźne zwycięstwo 21:14 odniosła para Piotr Milewski – Michał Remiszewski i ona też w bezapelacyjny sposób została zwycięzcą turnieju, zdobywając puchar Burmistrza Wołomina. Zwycięzcy w drodze do finału pokonali jeszcze swoich klubowych kolegów Gadomskiego i Jagiełłę 21:13 oraz duety: z Wyszkowa 21:17 i z Kobyłki 21:16.