13 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Markach

Od wielu lat mieszkańcy Marek biorą udział w kolejnych finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory uzbierali blisko 880 000 zł i z pewnością na tym nie poprzestaną. W Markach już trwają przygotowania do kolejnego finału WOŚP, który 14 stycznia 2018 roku zagra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

– Odczarujmy liczbę 13 i przekroczmy 1 000 000 zł. A jest to absolutnie możliwe, gdyż w zeszłym roku pobiliśmy dotychczasowe zbiórki rekordową kwotą blisko 150 000 zł. Jednym słowem dla Markowian nie ma rzeczy niemożliwych – mówi Maria Krzyżanowska, szefowa mareckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas 26 Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wraz z nią Marki i cała Polska, zagrają na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych. poprzez doposażenie ich w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.
Mieszkańcy Marek, ludzie wielkiego serca już rozpoczęli przygotowania do czynienia dobra, a nawet cudów.

– Lokomotywa ruszyła, bądźcie w tym szczególnym dniu z nami! ?zachęca Maria Krzyżanowska, szefowa mareckiego sztabu WOŚP

Podczas Finału na markowian i mieszkańców powiatu czeka moc atrakcji. Super ciekawe licytacje, występy dzieci z naszych szkół i przedszkoli, występy naszych lokalnych gwiazd, pokazy sportowe i taneczne, arcyciekawe warsztaty, strefa gier, konkursy oraz bardzo wartościowe nagrody.

– Na mareckiej loterii każdy los wygrywa, bo za dobre serce odpłacamy dobrem. Jak zwykle kawiarenka będzie kusić domowymi wypiekami przygotowanymi przez mieszkańców Marek oraz świeżą kawą. Nikt głodny od nas nie wyjdzie, dzięki mareckim hotelom i restauracjom ? dodaje Maria Krzyżanowska.

Tradycyjnie już można będzie podczas Finału zjeść gorący bigos, zupę lub sycący makaron. Lista atrakcji jest bardzo długa od dmuchańców dla najmłodszych przez zdobienie pierników, aż po energetyczne soki.

– Zbieramy drobne rzeczy do naszej loterii, Qiosku z sercem i na licytacje. Jeśli chcielibyście włączyć i otworzyć swoje serca, gorąco zapraszamy ? zachęca szefowa sztabu w Markach.

Finał odbędzie się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 4 w Markach, dzięki gościnności dyrektor Magdaleny Osińskiej. Natomiast na terenie Marek będzie organizowana tradycyjna zbiórka pieniędzy do puszek. Prawie 300 dzieci będzie kwestowało nieopodal mareckich kościołów, przy większych i mniejszych sklepach, w tym przy okolicznych marketach.

– Tu kieruję ogromne ukłony w stronę szkół, które nam pomogły w rekrutacji wolontariuszy, podziękowania dla rodziców, którzy zezwolili, ale przede wszystkim będą opiekować się grupami kwestującymi, a gorące buziaczki ślę małym i dużym wolontariuszom. Zawsze jesteście tacy dzielni, niezależnie czy jest słońce, deszcz czy śnieg i mróz ? dodaje Emilia Kaczmarczyk, szef wolontariatu.

W tym roku 14-stego stycznia zaczynają się ferie zimowe, a tyle dzieciaczków zostaje by pomóc tym najmniejszym, już należą się Wam brawa? mówi Maria Krzyżanowska
Sztab pracuje w pocie czoła, by zdążyć na czas. Zainteresowani, a tych na pewno w Markach nie zabraknie, mogą na bieżąco śledzić fanpage mareckiego sztabu WOŚP na Facebooku https://www.facebook.com/WOSPSztabMarki/

– Możesz też się przyłączyć: upiecz ciasto, bądź babeczki, czy ciasteczka. A może macie coś fajnego do loterii, licytacji lub do Qiosku z sercem? Możecie pomóc w dowolny sposób. Napiszcie, zapytajcie, zgłoście się na wospmarki@gmail.com lub przez messangera! ? zaprasza Maria Krzyżanowska.
Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą dobry humor i garść drobnych do naszych puszek, jakich znajdziecie klika na hali podczas 26 Finału. Zapraszamy do nas od 12 do 20 do hali sportowo-widowiskowej im. Bożeny Markiewicz przy ul. Dużej 3. Bądźmy razem, przez cały dzień, razem wypuśćmy światełko do nieba, które rozbłyśnie z wielkim hukiem na mareckim niebie? mówi szefowa mareckiego Sztabu WOŚP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.