W piątek 8 maja parafia w Jadowie świętowała wyjątkowy jubileusz – 140. rocznicę konsekracji swojego kościoła. Z tej okazji odprawiona została uroczysta Msza Święta, której przewodniczył biskup Romuald Kamiński.
Jubileusz był jednak nie tylko okazją do wspomnienia historii – przyniósł też coś namacalnego. Po zakończeniu liturgii biskup poświęcił nowe dzwony, które wkrótce zajmą swoje miejsce na kościelnej wieży. Kiedy to nastąpi, ich głos będzie rozbrzmiewał nad Jadowem przez kolejne dekady – może i wieki – tak jak przez minione 140 lat brzmiał głos ich poprzedników.
Więcej informacji z Gminy Jadów
Samotny spacerowicz szuka swojego człowieka
W okolicach Sulejowa odłowiono błąkającego się psa, który kręcił się przy drodze powiatowej Sulejów–Kury, na wysokości lasu. Wygląda na to, że czworonożny wędrowiec
[...]
0 komentarzy
Złote i Diamentowe Gody w Gminie Jadów. Uhonorowano małżeństwa z wyjątkowym stażem
W sobotę, 13 czerwca, w Gminie Jadów odbyła się uroczystość poświęcona parom małżeńskim, które od dziesięcioleci wspólnie idą przez życie. Spotkanie było okazją
[...]
0 komentarzy
Cztery szczeniaki znalezione w lesie w Strachowie. Mała ekipa szuka własnych ludzi
Cztery szczeniaki zostały znalezione w lesie w Strachowie. Teraz ta niewielka, merdająca ogonami drużyna szuka bezpiecznych domów i ludzi, którzy będą gotowi przyjąć
[...]
0 komentarzy
Jadów – Ankieta dotycząca Programu Rewitalizacji Gminy Jadów
Rozpoczynamy prace nad nową Strategią Rozwoju oraz Gminnym Programem Rewitalizacji, a Twój głos jest nam niezbędny, by skutecznie zawalczyć o fundusze zewnętrzne na
[...]
0 komentarzy
Pożar domu jednorodzinnego w Sulejowie. Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej, trwała walka o uratowanie budynku
Do groźnego pożaru budynku mieszkalnego doszło we wtorkowe popołudnie w miejscowości Sulejów w gminie Jadów. Ogień bardzo szybko objął część domu jednorodzinnego, powodując
[...]
0 komentarzy

