Do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna grozi 23-letniej mieszkance powiatu ciechanowskiego, która wsiadła za kierownicę Opla, mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Gdy policjanci zatrzymali ją do kontroli, próbowała przesiąść się na fotel pasażera. Prawo jazdy straciła niespełna 3 miesiące temu, również za jazdę po alkoholu.
W minioną sobotę (13.06) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że od strony Regimina w kierunku Ciechanowa jedzie Opel, którego kierująca może być nietrzeźwa. Dyżurny przekazał informację policjantom z wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusze zauważyli auto na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie. Gdy zatrzymali je do kontroli, kobieta siedząca za kierownicą próbowała przesiąść się na fotel pasażera. Badanie alkomatem 23-letniej mieszkanki powiatu ciechanowskiego wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kobieta straciła prawo jazdy niespełna 3 miesiące temu również za jazdę po alkoholu.
23-latka została zatrzymana i spędziła noc w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
Reagujmy zawsze, gdy widzimy sytuację, mogącą wskazywać na to, że osoba prowadząca pojazd lub próbująca rozpocząć jazdę jest pod wpływem alkoholu. Nasza reakcja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.
Autor: asp. Magda Sakowska/RJ
tekst i zdjęcia Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie osobówki z motocyklem w Zielonce. Jednoślad rozbity na jezdni, na miejscu pracowały służby
BMW uderzyło w bariery energochłonne na S8 w Kobyłce. Groźne zdarzenie podczas deszczu
Poważny wypadek na S7 w Broniszewie. Jedno auto dachowało, kierująca trafiła do szpitala
Nocny wypadek na DK50 w miejscowości Wójty. Osobówka zderzyła się z ciężarówką, służby pracowały po zmroku
Motocyklista uderzył w tył BMW. Droga Płock–Sierpc była całkowicie zablokowana
Nawałnica przeszła przez powiat wołomiński. W Krubkach-Górkach potężne drzewo zablokowało drogę
Dramatyczny wypadek nastolatek na hulajnodze w Kiełpinie. Ratownicy walczyli o zdrowie dwóch dziewczynek
Groźny wypadek na DK10 w Nowej Górze. Citroen wypadł z ronda, cztery osoby trafiły do szpitala
167 km/h, alkohol, narkotyki i brak prawa jazdy. Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 20-latka
Iveco przewróciło się na S7 w Dreglinie. Kierowca uderzył w bariery, jeden pas w stronę Warszawy był zablokowany
Stracił prawo jazdy za jazdę z prędkością 105 km/h
Oszuści znów podszywają się pod pracowników banków. Seniorzy stracili 91 tysięcy złotych
Zderzenie dwóch osobówek w Nowym Dworze Mazowieckim. Rozbite auta, służby na miejscu i utrudnienia w ruchu
Zderzenie dwóch osobówek na DK62. Dwie osoby trafiły do szpitala

