Policjanci z Komisariatu Policji w Markach zatrzymali 19-latka, który wybił szyby wiaty przystankowej na terenie miasta. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni znaleźli ponad 30 gramów ziela konopi. Mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim oraz posiadanie narkotyków.
Policjanci z Komisariatu Policji w Markach zostali powiadomieni o wybiciu trzech szyb wiaty przystankowej przy ulicy Piłsudskiego na terenie miasta. Do zdarzenia doszło 20 kwietnia 2025 r. przed 4:00 nad ranem. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 7 000 złotych.

Sprawą umyślnego uszkodzenia mienia zajęli się lokalni kryminalni. Dzięki doskonałej znajomości terenu, w zaledwie kilka dni ustalili osobę podejrzaną o dokonanie tego czynu. Okazało się, że zatrzymany przez policjantów 19-letni mieszkaniec Marek, miał w domu narkotyki. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania, ujawnili słoik z zielem konopi o wadze ponad 30 gramów, wagę, pistolet pneumatyczny, którym celował w stronę wiaty przystankowej, telefon, jak i zabezpieczyli gotówkę w kwocie 7 000 złotych na poczet przyszłej kary.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy, w tym nagranie z kamer monitoringu, pozwoliło na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim oraz posiadania narkotyków.
Za zniszczenie cudzej rzeczy, uszkodzenie lub uczynienie jej niezdatną do użytku, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawcy. Zostanie ona wymierzona w wysokości nie niższej niż dolna granica ustawowego zagrożenia zwiększona o połowę.
Oprac. MK/ea / KPP w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim
Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki
Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją
Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto
Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem
Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień działań na drogach regionu
Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu
Północnoprascy policjanci zatrzymali kolejnego dilera z Brzeskiej i jego pomocnika
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR

