22 medale Gladiatora w nowych barwach

W miniony piątek (1 kwietnia) zawodnicy Klubu KBK Gladiator Kobyłka oficjalnie zmienili barwy klubowe. Od piątku reprezentują barwy klubu MKS Wicher Kobyłka. Następnego dnia w nowych barwach zdobyli 22 medale na Mistrzostwa Mazowsza Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych Semi i Light Contact w Węgrowie.

Uroczystość podpisania umowy z Klubem MKS Wicher Kobyłka miała miejsce w ubiegły piątek w restauracji Cafe Rondo w Kobyłce, która wspiera finansowo kickbokserów. Podczas podpisania umowy obecni byli: przedstawiciele klubu MKS Wicher Kobyłka, burmistrz Kobyłki Robert Roguski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce Małgorzata Głębicka oraz trener kickbokserów Grzegorz Engel.
– Dobry klimat, który jest w tej sekcji dobrze wróży całemu klubowi. Jest to pierwszy krok do tego aby w Kobyłce zaistniał ośrodek sportu. – powiedział podczas spotkania w Cafe Rondo Robert Roguski, burmistrz Kobyłki.
Od piątku podopieczni Grzegorza Engela noszą nazwę MKS Wicher Kobyłka, treningi nadal odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury. Zmiana nazwy była formalnością, jednakże dla kickbokserów to wielki zaszczyt reprezentować Kobyłkę w barwach klubu z wieloletnią tradycją. Zawodnicy wciąż zachwycają dobrą kondycją i na kolejnych zawodach zajmują miejsca na podium. Na sobotnich Mistrzostwach w Węgrowie waleczni gladiatorzy pokazali klasę przywożąc ze sobą 22 medale (12 brązowych medali, 7 srebrnych oraz 3 złote).
Na mistrzostwach w Węgrowie Grzegorz Engel, trener sekcji kickboxingu postanowił wystawić 21 nowych zawodników by dać im szansę na wykazanie się. Był to nie lada sprawdzian dla młodych zawodników, jednak ci wykazali się profesjonalizmem i nie zawiedli oczekiwań swojego trenera oraz klubu. Podczas walk pokazali umiejętności jakimi władają, a także ogromnego ducha walki nie dając szans swoim przeciwnikom.
Mistrzostwa w Węgrowie były ważnym egzaminem dla zawodników MKS Wicher Kobyłka, ich zadaniem było wykazać się przed nowymi władzami klubu i udowodnić, że warto było przyjąć kickbokserów pod swoje skrzydła. Zawodnicy spełnili swoje zamierzenia, wracając z imponującą liczbą medali. To nie ostatni raz, kiedy kobyłkowscy kickbokserzy wracają z tak dużą liczbą zwycięstw na koncie.
Szczególne podziękowania trener Grzegorz Engel kieruje do firm: Cafe Rondo, Multi Medica, Albud oraz Dom Wina Koniaku i Whisky Konkurencja.

Emilia Chąchira, tur