22 medale na początek

Początek sezonu kobyłkowska szkoła mistrzów Torstar Naczaj Team rozpoczęła od znaczącego sukcesu w III Otwartym Turnieju Jiu Jitsu Ne-waza Ziemi Mińskiej ? Ruda 2012.

Ne-waza to parterowe, zapaśnicze techniki jiu jitsu, z których wywodzi się między innymi bardzo dziś popularne brazylijskie jiu jitsu. Dla kobyłkowskich zawodników z pewnością nie są to techniki kluczowe ? pod okiem doświadczonego trenera rozwijają je zaledwie od roku. Mimo to 12 zawodników wywalczyło 20 medali: sześć złotych, cztery srebrne i 10 brązowych, okraszając ten wynik wyróżnieniem dla najlepszego technika w kategorii dziecięcej oraz drużynowym drugim miejscem. Wynik imponujący tym bardziej, że do walki nie stanęli kontuzjowani Mahomed Tulshaev, Sebastian Milczarek i Tomek Zawadzki.

Popisowe walki dała Weronika Szymanek: szybko i bezkompromisowo rozprawiła się z konkurentkami w kategorii 11?12 lat, zdobywając złoto. Dobrze wypadli debiutanci w kategorii dziecięcej: Emil Krasnodębski wywalczył brąz, Hubert Kruk srebro i Michał Puławski dwa brązy ? rosną nam nowi mistrzowie! Jest też szansa na mistrzynie: debiutantki w kategorii plus 17 lat ? Iza Zawadzka i Marta Dybowska ? wróciły do domu z brązowymi medalami. Gratulujemy!

Ciekawa kategoria do 88 kg rozgrywana bez limitu czasowego (walkę kończy poddanie się jednego z zawodników) została zdominowana przez naszych doświadczonych zawodników: Oskar Ślepowroński zgarnął złoto, Rafał ?Kropek? Terlikowski srebro, Bartek Pasik brąz. Panowie nie dali przeciwnikom nawet cienia szansy na ?pudło? i rozdzielili pomiędzy siebie medale w bratobójczych pojedynkach. Oskar wygrał też konkurencję punktową, Bartek zdobył w niej srebro.

Muslim Tulshaev, ulegając nieznacznie w finałowej walce posiadaczowi czarnego pasa, zdobył srebro, ale startując w drugiej konkurencji, nie dał odebrać sobie zwycięstwa. Abumuslim Mutaev, również debiutant, zdobył złoty i brązowy medal, dokładając kolejne punkty do drużynowego sukcesu podopiecznych sensei Renaty Naczaj.

Perełką zawodów był debiutujący w widowiskowy sposób Bislan Tulshaev ? trzeci i najmłodszy z braci Tulshaevów. Mahomedowi rośnie silna konkurencja! Bislan wygrał wszystkie swoje walki w bardzo ładnym stylu i poza zasłużonym złotym medalem do domu przywiózł puchar najlepszego technika turnieju w kategorii dzieci.

Już dzień później, w niedzielę, do boju ruszyli juniorzy ? Muslim Tulshaev i Abumuslim Mutaev. Do sobotnich 20 medali w grapplingu dołożyli krążki w formule MMA zdobyte w Pabianicach.

? Sam start w Amatorskiej Lidze MMA, otwartych mistrzostwach okręgu łódzkiego, po wczorajszych zmaganiach już był dużym sukcesem ? mówi Renata Naczaj. ? Jednak czołowi juniorzy TNT pokazali klasę mistrzów, zdobywając odpowiednio srebrny i brązowy medal i tym samym kwalifikując się do Mistrzostw Polski ALMMA organizowanych jesienią przez Polski Związek Jiu Jistu i Amatorską Ligę MMA.