6 medali KYOKUSHIN z Zielonki

29 września odbył się II Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin w Leżajsku ? Polish Open ? Galizia Cup, w którym wzięło udział 310 uczestników, w tym ponad 100 zawodników z Czech, Łotwy, Hiszpanii, Białorusi, Słowacji, Węgier i Ukrainy.

Z pewnością turniej można zaliczyć do jednego z najsilniej obsadzonych w ostatnim czasie. W ramach przygotowań wzięło w nim udział wielu medalistów Mistrzostw Europy, którzy niebawem będą bronić swoich tytułów. Również kadrę Klubu Sportów Walki (KSW) KYOKUSHIN stanowili najsilniejsi zawodnicy w swych kategoriach. Nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie zdobywając podczas rozgrywek 6 medali.

Pierwsze miejsca i okazałe puchary zdobyli: Ola Sienicka, Klaudia Czarnecka, Hubert Szulim i Kuba Nejfeld. W drodze do zwycięstwa wszyscy wygrali po cztery trudne walki turniejowe z ukraińskimi, białoruskimi i węgierskimi zawodnikami. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kulczycka, a na najniższym stopniu podium stanął Karol Burzyk. Najtrudniejszych przeciwników pokonał Hubert Szulim i Kuba Nejfeld. Na zakończenie reprezentacja KSW KYOKUSHIN otrzymała wyróżniający puchar za zajęcie wysokiego 4 miejsca w klasyfikacji drużynowej plasując się tuż za reprezentacją Ukrainy, Węgier i klubem gospodarzy.

Tydzień wcześniej (23 września) zawodnicy KSW KYOKUSHIN wybrali się do Białegostoku na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W wysoko punktowanym turnieju wzięło udział 16 klubów województwa mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Współorganizatorem turnieju była Podlaska Federacja Sportu.

Tym razem do Zielonki pojechały 2 medale. Złoty medal w kategorii otwartej kontaktowych walk dziewcząt zdobyła Klaudia Czarnecka. Klaudia w dobrym stylu wygrała wszystkie 4 walki pokonując po kolei przeciwniczki z Olecka, Tomaszowa Lubelskiego i Ostrołęki. W finale, Klaudia zwyciężyła po najbardziej zaciętej walce na turnieju, klubową koleżankę Agnieszkę Kulczycką, która w drodze do finału wygrała z reprezentantkami Bartoszyc i Olecka. Mniej szczęścia miał Damian Cholewicki, który po bardzo dobrej i wygranej walce eliminacyjnej z powody odniesionej kontuzji stopy nie mógł kontynuować walk turniejowych. Więcej informacji i zdjęcia z turniejów na www.kswkyokushin.pl