3 szybkie pytania do…

Konrada Rytla starosty powiatu wołomińskiego

– Podczas udzielanego naszej redakcji wywiadu Krzysztof Tryboń, prezes firmy TRYBOŃ powiedział, że jego firma zdeklarowała się na opracowanie dokumentacji dotyczącej uporządkowania ulic w centrum Wołomina. Czy może Pan wyjaśnić naszym Czytelnikom czego dotyczy porozumienie jakie przy tej okazji zostało podpisane?

– Mając na uwadze bezpieczeństwo, postanowiliśmy wspólnie z Jerzym Mikulskim, burmistrzem Wołomina, rozwiązać problem komunikacji w rejonie ulic: Wileńskiej, Legionów, Sikorskiego i Żelaznej. Podpisaliśmy porozumienie z firmą TRYBOŃ, inwestującą na terenie huty, z którego wynika, że firma TRYBOŃ zrobi we własnym zakresie koncepcję i projekty techniczne skrzyżowań: Wileńska – Mickiewicza i Wileńska – Sikorskiego. Inwestor na własny koszt wykona pełen zakres robót drogowych w obrębie ulic Wileńskiej i Mickiewicza. Inwestor wspólnie
z samorządem powiatowym i gminnym przeprowadzi również modernizację skrzyżowania ulic Sikorskiego z Wileńską. Inwestor zobowiązał się we własnym zakresie przebudować ulicę Żelazną na odcinku 6 Września – Sikorskiego. Zarówno burmistrz Mikulski jak i ja uznaliśmy, że jest to korzystne dla reprezentowanych przez nas mieszkańców. Po prostu wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję.
– Środowisko kupców wołomińskich uważa, że są podstawy do wstrzymania trwającej budowy obiektu handlowego przy ulicy Wileńskiej. Co Pan na to?
– W świetle prawa budowlanego nie ma podstaw, żeby wstrzymać tę budowę. Mogłem jedynie, i to obiecałem zrobić, wprowadzić zmiany w zapisie pozwolenia na budowę. Wprowadzenie tych zmian wyczerpuje zapisy dwuczęściowych warunków zabudowy. Spór był o to, że starosta nie uwzględnił kilku wyrazów określających sposób handlowania. Wprowadzenie tych wyrazów wyczerpuje, w moim przekonaniu roszczenie kupców, niczego jednak nie zmienia.
– Jeden ze stawianych zarzutów dotyczy braku precyzyjnego określenia ile metrów na co jest przeznaczonych w budowanym obiekcie…
– Decyzja pozwolenia na budowę określiła wielkość i kubaturę budynku. Będące nierozerwalną częścią dokumentacji warunki zabudowy określają szczegółowo pod co i ile metrów ma być przeznaczone. Pozwolenie na budowę jest traktowane jako ważny dokument łącznie z wydanymi przez burmistrza warunkami zabudowy i tak należy czytać te dokumenty.

Pytała tur

Jedno przemyślenie nt. „3 szybkie pytania do…

Możliwość komentowania jest wyłączona.