30 lat minęło, jak jeden dzień

DDC_9013-1-gazeta-752Q100

Trzydzieści lat temu, 23 października 1987 roku ukończono budowę pierwszego budynku przedszkola w Ząbkach, kilka dni później, 2 listopada po raz pierwszy do przedszkola przybyły dzieci. W środę, 6 grudnia Publiczne Przedszkole nr 3 „SKRZAT” w Ząbkach, obchodziło 30. rocznicę swego istnienia.

Wspaniała, pełna rodzinnego ciepła i serdeczności atmosfera, uśmiechnięci goście, a wśród nich Andrzej Sosnowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Robert Perkowski, burmistrz Ząbek wraz ze swoim zastępcą Arturem Murawskim i pracownikami UM Ząbki, Wojciech Gut, przewodniczący Rady Miejskiej w Ząbkach i radni miejscy, radni powiatowi Sławomir Pisarczyk i Małgorzata Zyśk, dyrektorzy i pracownicy ząbkowskich placówek oświatowych, Zbigniew Forysiak, komendant Straży Miejskiej w Ząbkach, Dorota Kaźmierska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ząbkach, byli pracownicy „SKRZATA”, przyjaciele i absolwenci przedszkola oraz liczne grono rodziców. Tych wszystkich osób nie mogło zabraknąć podczas tak ważnej uroczystości.

Gości powitała Jolanta Salak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 „SKRZAT” w Ząbkach, która z placówką jest związana zawodowo od ponad 20 lat. Nie kryjąc wzruszenia podziękowała gościom za tak liczne przybycie, podkreślając zarazem, że uroczystość przygotował cały zespół „SKRZATA”.

– To dla nas szczególna chwila i ważny Jubileusz, dlatego bardzo dziękuję za Państwa obecność. Dziękuję wsparcie, za pomoc i za bardzo dobrą współpracę. Szczególne słowa uznania kieruję pod adresem burmistrza miasta Roberta Perkowskiego – powiedziała Jolanta Salak

Wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, dotyczącą najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w 30-letniej historii placówki. Podczas projekcji, nie zabrakło łez wzruszenia i miłych wspomnień, zwłaszcza wśród absolwentów i byłych pracowników przedszkola. Wiele uśmiechów wywołał na twarzach gości bardzo profesjonalnie przygotowany i wykonany przez sześciolatków z grup VII, VIII, IX, XI spektakl taneczno – wokalny “Lubię wracać, tam gdzie byłem już…”, który stanowił swoistą sentymentalną podróżą przez wszystkie lata funkcjonowania „SKRZATA”, aż do dnia dzisiejszego.

Po zakończeniu przedstawienia odczytano list Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka

– W tym szczególnym dniu proszę przyjąć ode mnie najserdeczniejsze podziękowania za trud i serce włożone w działania na rzecz najmłodszych. Życzę wytrwałości w codziennej pracy z dziećmi oraz rodzicami, sukcesów oraz wielu powodów do radości. Mały człowiek jest niestrudzony w odkrywaniu świata, dlatego tak ważne jest codzienne wsparcie i pomoc ze strony dorosłych – napisał – Marek Michalak.

Nie mniej serdeczne słowa do Jolanty Salak i Roberta Perkowskiego skierował Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki:

– Mijający okres działalności przedszkola pokazał, że wzorowo wypełnia ono misję przygotowania najmłodszych do następnych etapów życia i nauki.

Tym wszystkim, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania placówki Jolanta Salak wręczyła statuetki z motywem serca i okolicznościowe grawertony. Robert Perkowski, burmistrz Ząbek przyjmując statuetkę wspominał:

– Kiedy do naszego przedszkola przyjeżdżały delegacje m.in. z Kanady, Turcji czy Niemiec zagraniczni goście nie mogli uwierzyć że jest to przedszkole publiczne. Pytali, czy to przedszkole dla elit – powiedział burmistrz Ząbek

Uroczystość uświetnił urodzinowy tort przygotowany specjalnie na tę okazję przez Mariusza Murawskiego i smakołyki przyrządzone własnoręcznie przez pracowników „SKRZATA”.
W międzyczasie goście mogli także obejrzeć prace dzieci, zdjęcia i kroniki oraz przeczytać napisane przez rodziców wiersze o przedszkolu.

– Jestem zachwycona frekwencją i wszystkimi miłymi słowami kierowanymi pod naszym adresem. Uroczystość przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych, goście mówili, że nie chce im się wychodzić, gdyż jest tu tak miło – powiedziała po zakończeniu uroczystości Jolanta Salak.

Przedszkole Publiczne „SKRZAT” to obecnie siedemnastooddziałowa placówka, do której uczęszcza 425 dzieci. Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów położony na terenie województwa mazowieckiego. Placówka była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana podczas prestiżowych konkursów.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.