4 medale karateków z Zielonki na Mistrzostwach Polski

10 listopada najlepsi polscy młodzieżowcy i juniorzy rywalizowali w Ełku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 192 zawodników z 65 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Oprawa zawodów była doskonała, gdyż wydarzenie było połączone z obchodami 40-lecia Ełckiego Klubu Karate. Reprezentanci zielonkowskiego Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli cztery kolejne medale Mistrzostw Polski, co dało wysokie III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Tytuł Mistrza Polski w kategorii ciężkiej juniorów zdobył Kuba Nejfeld(!), który w eliminacjach pokonał przeciwników z Katowic, Radzymina i Bartoszyc. W szczególności pojedynek półfinałowy Kuby z ubiegło rocznym wice mistrzem był bardzo zacięty, ponieważ o jego zwycięstwie decydowała dopiero dogrywka, którą Kuba wygrał stosunkiem głosów sędziów 3 do 2. Ta walka otworzyła mu drogę do finału, gdzie Kuba wypunktował reprezentanta Olsztyna.
Wice mistrzem Polski na rok 2018/2019 został Karol Narożniak.

Dwa brązowe medale zdobyli zielonkowscy młodzieżowcy: Agnieszka Kulczycka i Michał Domański. Obydwoje stoczyli trudne, ale zwycięskie walki ćwierćfinałowe i to dało im przepustkę do podium mistrzostw. Za dwa tygodnie kolejne wyzwanie. Miejmy nadzieje, że ciężki trening przyniesie worek medali z Pucharu Europy w Warszawie.