4 medale Ksw Kyokushin na Pucharze Europy

27 listopada w lubelskiej hali ?Globus? odbył się prestiżowy turniej Pucharu Europy Juniorów, w którym wzięło udział ponad 600 zawodników.
Organizatorem imprezy była Światowa Organizacja Karate, a uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezydent organizacji Kancho Shokei Matui. Obok reprezentantów Polski w turnieju uczestniczyli zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Francji, Finlandii, Rumunii, Czech, Izraela, Turcji, Niemiec, Czech, Słowacji, Mołdawii, Bułgarii, Węgier, Białorusi, Holandii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Kazachstanu i gościnnie z Tunezji. Doskonała atmosfera podczas podróży autokarem pełnym kibiców dała zawodnikom Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN energię do wyśmienitych walk gwarantujących miejsca na podium. W zawodach wzięła ściśle wyselekcjonowana grupa, która w ciągu całego roku szkoleniowego wykazała się najwyższym poziomem sportowym.
Wice mistrzem Pucharu Europy został Łuksza Zach, który zwyciężył ze zdecydowaną przewagą trzy pojedynki eliminacyjne z reprezentantami Rosji, Węgier i Białorusi. Tego dnia Łukasz zadawał bardzo celne techniki na strefę brzucha i głowy, co otworzyło mu drogę do finału gdzie po zaciętej walce musiał uznać wyższość zawodnika z Kazachstanu. Po dwóch zwycięskich walkach trzy brązowe medale zdobyli: Ania Stankiewicz, Bartek Kazimierczak oraz Krystian Tyszko. Medaliści walczyli bardzo dzielnie, lecz w półfinałach przez wskazania sędziów nieznacznie ulegli reprezentantom Ukrainy.
Reprezentanci KSW KYOKUSHIN zdobyli 4 medale Pucharu Europy – srebrny i trzy brązowe – i mimo braku złotego krążka w drużynie, to nawet Ci którym nie udało się stanąć na podium walczyli wyśmienicie pokazując bardzo wysoki poziom sportowy.

KSW KYOKUSHIN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.