50 lat z Kobyłką

3-gazeta-752Q100

„50 lat z Kobyłką” – taki tytuł nosi konkurs literacko – recytatorski, którego wyniki ogłoszono 30 listopada w Publicznym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Kobyłce. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczył Burmistrz Miasta Kobyłka – Robert Roguski.

Pomysłodawczyniami organizacji konkursu były Paulina Prykiel i Katarzyna Kulesza – nauczycielki z Publicznego Przedszkola nr 1, a jego celem zachęcanie do wspólnego czytania literatury polskiej, w tym poezji dla dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich. Mali uczestnicy przygotowali i zaprezentowali wiersze o mieście Kobyłka, które często w sposób dowcipny opisywały ich małą Ojczyznę, miejsce gdzie się kształcą i mieszkają.. Konkurs był pierwszym wydarzeniem nawiązującym do jubileuszu 50 – lecia uzyskania praw miejskich przez miasto Kobyłka przypadającym w przyszłym 2018 roku.
Do udziału w konkursie przystąpiło 24 dzieci uczęszczających w Kobyłce do Publicznego Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały, Publicznego Przedszkola nr 3 „Król Maciuś”, Katolickiego Przedszkola im. Św. Franciszka z Asyżu, Niepublicznego Przedszkola „Zielony Wiatraczek” oraz Niepublicznego Przedszkola „Ptasie Radio”.
Dzieci recytowały napisane z pomocą rodziców wiersze podkreślające nie tylko piękno, ale także historię i tradycję miasta Kobyłka. Zmagania przedszkolaków oceniało jury, w którym zasiadły: przewodnicząca Anna Bielińska – Sobolewska, kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Emilia Buczyńska – Kołodziejek, kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji oraz Joanna Oniszk, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kobyłce.

Laureatami konkursu i zdobywcami głównych nagród zostali:
– pierwsze miejsce Marcel Gola z Publicznego Przedszkola nr 3 „Król Maciuś”
– drugie miejsce Magdalena Czartoszewska z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały
– trzecie miejsce Zofia Jankowska z Katolickiego Przedszkola im. Św. Franciszka z Asyżu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom niebywałego talentu, ciekawych oraz dowcipnych wierszy. Rodzicom i opiekunom dziękujemy za przygotowanie wszystkich przedszkolaków do udziału i liczymy na kolejne równie udane edycje konkursu.

Źródło: UM Kobyłka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.