Współpracę z klubem podjął Piotr Strejlau, przyszli trenerzy i zawodnicy z Victorii, a na obiekcie jest nowa trybuna. W sobotę o 17.00 seniorzy Wichru rozpoczynają rundę jesienną ligi okręgowej meczem z Legionovią II.

Od 1 lipca w klubie pracuje Piotr Strejlau, do niedawna kierownik drużyny warszawskiej Legii. Współpraca nowego trenera z Wichrem obejmuje koordynację działań Akademii Piłkarskiej tj. drużyn dzieci i młodzieży oraz pomoc Andrzejowi Grelochowi w prowadzeniu zajęć z drużyną seniorów.

– Decyzję o pracy w Kobyłce podjąłem po rozmowach z burmistrzem Roguskim i prezesem Rolą. Widzę w mieście sprzyjającą atmosferę do rozwoju sportu, entuzjazm i fajny obiekt, który postaramy się wykorzystać w większym stopniu niż dotychczas. Chciałbym również wdrożyć pewne mechanizmy, które funkcjonują w Akademii Legii i przy zachowaniu proporcji przenieść je na tutejszy grunt ? mówi Piotr Strejlau.

Od sierpnia w klubie pracują trenerzy Piotr i Paweł Stańczukowie, którzy wraz ze swoimi zawodnikami z Victorii będą występować w barwach Wichru. Kobyłka wzorem innych okolicznych miast wystawi w nadchodzących rozgrywkach młodzieżowych jeden klub, który prowadzi cyklicznie szkolenie dzieci i młodzieży od przedszkolaków po drużynę seniorów. Letnia przerwa w rozgrywkach była czasem na prace modernizacyjne na obiekcie przy ul. Napoleona. Wykonano odwodnienie głównego boiska i zainstalowano w miejsce strych ławek trybunę na 120 krzesełek.

– Wymogi licencyjne związku są coraz bardziej restrykcyjne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na obiektach i komfort kibiców. Cieszę się, że spełniamy warunki dla okręgówki i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości trzeba będzie dostawiać nowe moduły trybun na potrzeby czwartej ligi ? dodaje prezes Wichru Artur Rola.