Inwestycje w Kobyłce przebiegają zgodnie z planem

Inwestycje w Kobyłce przebiegają zgodnie z planem

Pomimo okresu wakacyjnego , inwestycje w Kobyłce przebiegają zgodnie z planem. Pewne inwestycje właśnie się skończyły, inne są realizowane, a jeszcze inne są na etapie wyboru wykonawcy. Wykorzystujemy czas dobrej pogody. – informuje ratusz.

Trwają prace przy budowie:
  •  boiska przy PSP Nr 1,
  •  domu komunalnego przy ul. Prusa,
  •  Szkoły Nr 4 przy skrzyżowaniu ul. Dworkowej i ul. Ceramicznej,
  •  budowana jest także kanalizacja sanitarna w ul. Nadarzyńskiej,
  •  wykonawca przebudowy Placu 15 Sierpnia ogrodził już teren, zerwał starą nawierzchnię w alejkach i rozpoczyna roboty ziemne,
  •  odebrane zostały ulice – Dojazdowa i Pionierska.
Remont ulicy Dojazdowej na odcinku od ul. Załuskiego do ul. Jałowcowej polegał na wykonaniu nowej nawierzchni drogi. Natomiast w ramach zadania w ul. Pionierskiej wybudowaliśmy i przebudowano drogę wraz z chodnikiem oraz kanalizacją deszczową. Dodatkowo: prowadzone są prace związane z równaniem dróg oraz  trwa budowa placu zabaw przy ul. Nadarzyn i odwodnienia terenu od strony ulic Wileńskiej i Grodzkiej.
Trwa także remont  schodów wejściowych do budynku Urzędu Miasta od strony ul. Wołomińskiej. Po dokonaniu odkrywek okazało się, że żelbetowa płyta biegowa schodów była w gorszym stanie niż zakładano. Koniecznym było dokonanie dodatkowych prac remontowych wzmacniających schody m.in. w postaci dwóch dodatkowych podpór. Prace te wymagały uprzednio dokonania uzgodnień z projektantem. W ramach prac remontowych koniecznym było także wylanie na nowo dwóch stopni schodowych oraz otynkowanie powierzchni płyt biegowych schodów. Wczoraj (8.08) zamontowane zostały balustrady schodowe.
W międzyczasie dokonano korekty podjazdu dla niepełnosprawnych  znajdującego się przy wejściu do urzędu od strony parkingu. Zakończenie całego projektu przebudowy schodów od ul. Wołomińskiej było planowane w na koniec października 2024 roku. Dzięki dobrej współpracy wykonawcy i zaangażowaniu pracowników Urzędu prace zakończą się najprawdopodobniej na początku września.
W trakcie wyłaniania jest projektant na doposażenie placu zabaw przy ul. Nadarzyn i altany przy ul. Czarnej Kawki w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Trwa przetarg pod nazwą „Budowa dróg gminnych w Kobyłce – etap V”, który obejmuje m in. budowę drogi łączącej ul. Orszagha z ul. Warszawską w Kobyłce, czyli tzw. Łącznik.
Inne przetargi, które mogą interesować mieszkańców, a są w trakcie badania ofert to:
  •  Świadczenie usług przygotowania, dostarczenia i wydania posiłków dla uczniów szkół podstawowych w Kobyłce.
  •  Dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkół wraz z opieką w roku szkolnym 2024/2025.

Więcej informacji z Kobyłki

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

Kobyłka otrzyma łącznie 324 tys. zł z kolejnych środków rozdysponowanych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwa zadania: cyfryzację obsługi Punktu [...]
0 komentarzy
Kobyłka - 20 czerwca - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Kobyłka – 20 czerwca – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności [...]
0 komentarzy

Zabiegi pielęgnacyjne przy pomniku przyrody w Kobyłce. Lipa przy ul. Chałubińskiego pod opieką specjalistów

Przy ul. Chałubińskiego w Kobyłce przeprowadzono prace pielęgnacyjne przy pomniku przyrody — lipie drobnolistnej. 16 czerwca mieszkańcy mogli zauważyć ekipę zajmującą się drzewem, [...]
0 komentarzy
MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

Kobyłka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, w którym rodzą się wielkie sportowe talenty. Zawodnicy MKS Wicher Kobyłka wrócili z Pucharu Świata [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Kobyłka – Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Do Kobyłki wróciła wyjątkowa pamiątka związana z historią  miasta. Po 98 latach do rodzinnej miejscowości powrócił Łańcuch Urzędowy należący do pierwszego wójta gminy [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.