„Sznurkowe KGW” to nazwa zadania publicznego realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Ostrówek Dębowe Wianki a współfinansowanego przez Powiat Wołomiński
W ramach tego zadania zorganizowano w maju i czerwcu cztery spotkania warsztatowe, na których uczestnicy mogli wykonać pod fachowym nadzorem przedmioty ze sznurka (stąd właśnie nazwa tego projektu). Poziom wykonania poszczególnych prac był różny. Mniej skomplikowane (drzewko z chrobotkiem czy anioł na obręczy)mogły wykonać także dzieci. Do wykonania bardziej zaawansowanych prac (workoplecak czy sowa) zaproszono osoby, które już mają minimalne doświadczenie w tworzeniu rękodzieła.
Spotkania z makramy odbyły się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Klembowie, która użyczyła na potrzeby realizacji projektu swoje pomieszczenia.
Warto zaznaczyć, iż warsztaty odbywały się w bardzo przyjemnej atmosferze i wzięły w nich udział chętne panie z terenu powiatu. Każda wykonaną pracę mogła zabrać ze sobą do domu.
Wykonane prace można było podziwiać w trakcie pikniku charytatywnego, który odbył się 21 września br. w parku w Ostrówku. Wzbudziły one spore zainteresowanie wśród uczestników pikniku. Okazuje się, że makrama czyli zaplatanie i wiązanie sznurków budzi coraz większe zainteresowanie.
Podsumowaniem realizacji zadania publicznego był pobyt uczestników w gospodarstwie agroturystycznym w Marianowie. Korzystając z pięknej pogody można było zwiedzić dawne siedlisko, podziwiać dekoracje i ozdoby ludowe oraz poobserwować mieszkańców zwierzyńca: kolorowe ptactwo, dziki, daniele, króliki.
Wszystkie spotkania organizowane w ramach realizacji tego zadania publicznego przez KGW Ostrówek Dębowe Wianki przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze i były okazją do poznania innych uczestniczek, wymiany doświadczeń i informacji. Warto również podkreślić, że każde ze spotkań było okazją do delektowania się słodkimi i słonymi przekąskami wykonanymi własnoręcznie przez członkinie koła.
Realizacja zadanie publicznego pod nazwą „Sznurkowe kgw” nie byłaby możliwa bez dofinansowania ze strony Powiatu Wołomińskiego.
Dorota Wnuk
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Samorząd Mazowsza pomoże bezdomnym zwierzętom
Także w tym roku gminy otrzymają pieniądze z budżetu Mazowsza na sterylizację, kastrację oraz czipowanie psów i kotów, a także remont i wyposażenie
[...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim
W dniach od 6 do 12 lutego planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Informacja dla Odbiorców Uprzejmie informujemy,
[...]
0 komentarzy
Debiut wojewódzkiego konkursu branżowego
4 lutego w Zespole Szkół imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu po raz pierwszy odbyła się I Mazovia Winter Glam Show – wojewódzki
[...]
0 komentarzy
Zima w liczbach. Bilans działań służb w Powiecie Wołomińskim
Sezon zimowy 2025/2026 w Powiecie Wołomińskim oznaczał wzmożoną aktywność służb ratunkowych, porządkowych i technicznych. Niskie temperatury, opady śniegu, oblodzenia oraz zagrożenia związane z
[...]
0 komentarzy
Pożar mieszkania w Ząbkach. Gęsty dym nad osiedlem, duża mobilizacja służb
Czwartkowe przedpołudnie w Ząbkach zamieniło się w scenę groźnego zdarzenia, które postawiło na nogi liczne służby ratunkowe. 5 lutego 2026 roku, o godzinie
[...]
0 komentarzy




















