Nawet 5 lat więzienia może grozić 37-letniemu operatorowi koparki, który na drodze lokalnej doprowadził do zderzenia z osobówką. Mężczyzna złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a do tego wstępne badania wykazały, że mógł być pod wpływem narkotyków. Sprawę wyjaśniają płońscy policjanci.
W piątek (24.01) na drodze lokalnej biegnącej wzdłuż przebudowywanej drogi krajowej nr 7, doszło do kolizji z udziałem koparko-ładowarki oraz osobowego nissana. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Płońsku skierował na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego, który szczegółowo zbadał okoliczności zdarzenia.
Policjanci ustali, że 38-letnia kierująca nissanem zatrzymała pojazd za stojącą na drodze koparką. W momencie, gdy włączyła kierunkowskaz i próbowała ominąć maszynę, kierowca koparki rozpoczął manewr cofania, nie zauważając stojącego za nim samochodu. Łyżka koparki uderzyła w nissana, uszkadzając maskę oraz przednią szybę. Na szczęście zarówno kierująca nissanem, jak i podróżująca z nią pasażerka nie odniosły obrażeń.
Po sprawdzeniu danych kierowcy koparki okazało się, że 37-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, jednak wstępny test narkotykowy wskazywał na możliwość zażycia substancji psychotropowych. W związku z tym pobrano od niego próbki krwi do badań laboratoryjnych.
Zatrzymany 37-latek usłyszał zarzut niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wyniki badań krwi mogą doprowadzić do postawienia kolejnych zarzutów, a ostateczny wymiar kary zostanie ustalony przez sąd.
Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska
Zdjęcie ilustracyjne
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie w Ząbkach! Rozbite auta, ranni i błyskawiczna akcja służb ratunkowych na ul. Wojska Polskiego
Pożar w EC Żerań! Gęsty dym, ewakuacja pracowników i wielka akcja straży pożarnej
Dachowanie w centrum Nieporętu! Dramatyczny wypadek dwóch aut – służby w akcji
Magazyn narkotyków na Puławskiej rozbity! 18 kg marihuany i kokaina warte miliony
17-latek staranował policjanta i próbował uciec! Szokująca interwencja w Wilanowie.
Kierował hulajnogą elektryczną mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
Groźna kolizja z przyczepą w Cząstkowie Mazowieckim. Zderzenie mogło skończyć się tragedią
Groźne zderzenie pod Nowym Dworem Mazowieckim. Rozbite auta, na miejscu służby ratunkowe
Dramat pod Warszawą. Ciało kobiety w domu, szeroka obława policji i tragiczny finał na cmentarzu
Gigantyczny wyciek danych w Cyfrowym Polsacie? Nawet 2,8 mln klientów zagrożonych.
Kolizja, ucieczka i blisko 1,7 promila alkoholu. Policjanci szybko namierzyli kierowcę
Niecodzienna akcja policji. Funkcjonariusze uratowali bobra z jezdni.
Na hasło „dziękuję za wózek” straciły swoje oszczędności
Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

