Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 62-latka podejrzanego o kierowanie gróźb rodzinie. Mężczyzna wielokrotnie mówił do swoich bliskich, że ich zabije albo poleje kwasem i wywiezie do lasu. W przeszłości był karany za znęcanie się nad rodziną. Współpraca organów ścigania zakończyła się przedstawieniem mu zarzutów. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.
Współpraca śródmiejskich policjantów z Prokuraturą Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ zakończyła się przedstawieniem zarzutów 62-latkowi. Mężczyzna wielokrotnie groził członkom swojej rodziny pozbawieniem życia, oblaniem kwasem i wywiezieniem do lasu.
Na początkowym etapie policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu przyjęli zawiadomienie od osób pokrzywdzonych. Zabezpieczyli bogaty materiał dowodowy w tej sprawie. W wyniku wszystkich czynności zatrzymany został 62-letni mężczyzna. W przeszłości był karany za znęcanie się nad rodziną.
Współpraca organów ścigania zakończyła się przedstawieniem mu zarzutów za kierowanie gróźb. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ stosując wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.
Pamiętajmy, aby bez wahania i zdecydowanie reagować na przypadki przemocy. O takich sytuacjach informuj dzielnicowego, a nagłych i pilnych przypadkach dzwoń pod numer alarmowy 112.
mł. asp. Jakub Pacyniak/ks / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie czołowe dwóch aut w Stanisławowie Pierwszym. Trzy osoby poszkodowane.
Poranna tragedia na drodze powiatowej. Czołowe zderzenie zakończone śmiercią
Tragiczny wypadek w Prabutach. Czołowe zderzenie na oblodzonej drodze – jedna osoba nie żyje, pięć rannych
Prokuratura Okręgowa przejmuje sprawę dotyczącą wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych
Wypadek ciężarówki na DK63. Ranny 32-latek
Tragiczny wypadek w Wyglądałach. Samochód uderzył w drzewo – jedna osoba nie żyje
Nieodpowiedzialny kierowca wyprzedził na przejściu…nieoznakowany radiowóz
20 ton peletu i ponad 20 tys. zł straty – ostrzegamy mieszkańców
Tu zawsze liczy się czas
Nieodpowiedzialna zabawa z bezpieczeństwem pasażerów
Kradzież na plebanii- podejrzany zatrzymany i tymczasowo aresztowany
„Czyste Ferie 2026” – ponad 13 kilogramów narkotyków zabezpieczonych oraz 224 osoby zatrzymane
Z narkotykami, bez uprawnień. 19- latek odpowie przed sądem
Nocny pożar przy DK92. Płomienie strawiły kontener biurowy w Paprotni

