Zima to trudny czas dla wielu osób, zwłaszcza tych, które nie mają stałego miejsca zamieszkania. Niskie temperatury, silny wiatr i opady śniegu mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla osób bezdomnych, które nie dysponują odpowiednim schronieniem. W takich warunkach wychłodzenie organizmu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet do tragicznych w skutkach zdarzeń.
Wczoraj (12.02) podczas kontroli opuszczonych budynków na terenie gminy Łosice dzielnicowi odnaleźli 50-letniego mężczyznę, który był wyczerpany i narażony na wychłodzenie. Leżał w piwnicy pustostanu na cienkim materacu. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pomocy i wezwali pogotowie. Po przyjeździe karetki mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

Policjanci regularnie patrolują tereny, na których mogą przebywać osoby bezdomne. Działania te podejmowane są terenie całego powiatu łosickiego, a dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo zarówno osób żyjących w trudnych warunkach, jak i tych, które znalazły się w kryzysie bezdomności.

To wydarzenie przypomina o tym, jak ważne jest, abyśmy wszyscy zachowywali czujność. Warto pamiętać, że szybka reakcja w takich przypadkach może uratować życie, szczególnie zimą, gdy niskie temperatury stanowią realne zagrożenie dla osób bezdomnych. Policjanci apelują do mieszkańców, aby nie pozostawali obojętni wobec osób narażonych na wychłodzenie. Każde zgłoszenie dotyczące takich sytuacji może zapobiec tragedii. Warto informować służby mundurowe, o osobach przebywających w niebezpiecznych warunkach.
Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc – czujność i szybka reakcja mogą uratować ludzkie życie.
Autor: mł. asp. Weronika Wujek / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!
Pożar autobusu miejskiego w Warszawie. Pojazd stanął w płomieniach, ogień uszkodził ekrany akustyczne
Kierowca „przewozu osób” z zarzutami za przestępstwo drogowe
Wykorzystali chwilę nieuwagi i ukradli 60 tysięcy złotych
Mieszkaniec Targówka stracił 100 tys. złotych!
Napastnik z tramwaju zatrzymany
Korupcyjny układ w spółce kolejowej rozbity
Dwa groźnie wyglądające poranne zdarzenia na drogach powiatu płońskiego. Policjanci apelują o ostrożność
Groźne zderzenie na ul. Młynarskiej w Sochaczewie. Osobówka uderzyła także w miejski autobus

